Chłodzenie

Chłodzenia Noctua w specjalnej wersji pod AM4

przeczytasz w 1 min.

Nowe chłodzenia sprawdzą się w różnych zastosowaniach - począwszy od małych komputerków ITX, a kończąc na mocno podkręconych konfiguracjach.

Platforma AMD AM4 nadchodzi coraz większymi krokami. Z tej też okazji firma Noctua wprowadziła do oferty odświeżone wersje coolerów, które zostały fabrycznie przystosowane do montażu na nowych płytach głównych.

W ofercie producenta pojawiły się trzy modele, które bazują na konstrukcji wcześniejszych chłodzeń. NH-L9x65 SE-AM4 to propozycja dla kompaktowych konfiguracji typu ITX, NH-U12S SE-AM4 charakteryzuje się dobrą wydajnością i wysoką kulturą pracy, a przy tym zmieści się do większości obudów typu tower, natomiast NH-D15 SE-AM4 to propozycja zaprojektowana głównie z myślą o entuzjastach (zwłaszcza jeżeli mają oni w planach dodatkowe podkręcanie procesora).

Noctua - coolery AM4

Wszystkie trzy modele wykorzystują nowy system montażowy SecuFirm2, który został przystosowany do nowego gniazda – producent chwali się, że oferuje on odpowiedni docisk i charakteryzuje się prostym montażem. Ponadto pozwala on na instalację coolera w dwóch orientacjach, a tym samym dostosowanie jego ułożenia do optymalnej drogi przepływu powietrza w obudowie. W zestawie znajdują się tylko zapinki dla gniazda AMD AM4.

Ceny coolerów przedstawiają się następująco:

 • NH-L9x65 SE-AM4 – 45 euro
 • NH-U12S SE-AM4 – 60 euro
 • NH-D15 SE-AM4 – 90 euro.

Noctua NM-AM4 mounting-kit

Przy okazji warto wspomnieć, że posiadacze wcześniejszych wersji coolera nowe zapinki mogą otrzymać za darmo (wystarczy zgłosić się do producenta i przesłać dowód zakupu chłodzenia + procesora/płyty głównej). Zapinki będą też dostępne osobno w sprzedaży za niecałe 10 euro.

Źródło: Noctua

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  entropic
  4
  NH-D15 SE-AM4 jest odpowiednikiem NH-D15S czyli wersji asymetrycznej z jednym wentylatorem w zestawie
  • avatar
   Chiny_X
   4
   Z uwagi na fakt, że jest znaczny wysyp gratów kompatybilnych z AM4 należało by przypuszczać, że procesory będą się dobrze sprzedawać. Nie kojarzę aby była taka sytuacja przed premierą poprzedniej generacji.
   Producenci się już reklamują więc coś wiedzą.
   • avatar
    Twoja Stara_
    3
    Całkiem w pytę te radiatory. Chociaż dopóki nie zobaczę rzetelnych testów, z których wyniknie, że ta Noctua przebija mojego 10 letniego Scythe Ninja o jakieś 10 stopni, to nie ma sensu wymieniać, bo punkciarzowo-benchmarkowym masturbatorem nie jestem.