Gadżety

Schowaj smartfona do kieszeni… niech się ładuje

przeczytasz w 1 min.

Współpraca Microsoftu i projektanta Adriena Sauvage zaowocowała spodniami, które naładują smartfona Nokia Lumia.

Lumia Pants

Firma Microsoft połączyła siły z brytyjskim projektantem mody Adrienem Sauvage. Taka kolaboracja musiała zakończyć się czymś nietypowym. I oto prezentujemy pierwsze na świecie spodnie, które pozwolą Ci bezprzewodowo naładować smartfona po umieszczeniu go w kieszeni. No, o ile korzystasz z urządzenia Nokia Lumia.

Jak sam przyznaje, swoje eksperymenty z technologią „wearable” Sauvage rozpoczął sześć miesięcy przed nawiązaniem współpracy z Microsoftem. Zaprojektowane przez niego spodnie wykorzystują technologię znaną z przenośnej bezprzewodowej ładowarki Nokia DC-50 – jej „serce” zostało zdemontowane i umieszczone w jednej z przednich kieszeni.

Sauvage przyznał, że projekt nie był łatwy, a finalny produkt jest wynikiem wielu prób i błędów. Poważnym wyzwaniem było podobno stworzenie spodni, przy których noszeniu nie będziemy czuli się tak, jakbyśmy taszczyli ze sobą ładowarkę. Innym problemem było odpowiednie rozprowadzenie ciepła. Kwestie te udało się jednak rozwiązać.

Rynkowa premiera spodni odbyć ma się w przeciągu najbliższych trzech miesięcy. Dokładna cena jest nieznana, ale Sauvage przyznał, że raczej nie będzie niższa niż 340 dolarów. To sporo, ale po pierwsze mówimy o gadżecie, a po drugie – o spodniach brytyjskiego projektanta.

Źródło: DigitalTrends

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Bostonawy
  13
  Fajne rozwiązanie, byłoby to zbędne gdyby tworzyli akumulatory o normalnych pojemnościach.
  • avatar
   Konto usunięte
   11
   Mając na uwadze różne eksplodujące akumulatory podczas ładowania to jakoś nie zaryzykuję noszenia tych spodni...
   • avatar
    eryk1310
    4
    zwiększcie pojemność akumulatorów w fonach a nie jakieś spodnie za 350 dolców. . :)
    • avatar
     Author
     3
     Wsadź smartfon do kieszeni niech się jaja gotują a bezpłodność gotowa albo wsadź do mikrofali i nastaw na 5 minut to to samo.
     • avatar
      danio1611
      1
      A po co to komu potrzebne?
      • avatar
       xFruciuux
       -1
       A najlepsze są dwie rzeczy :D
       -Bateria ładowana po kilka % i ponownie rozładowywana raczej długo nie wytrzyma
       -Takich spodni raczej nie da się prać co nie ?
       • avatar
        Silver
        0
        Co do pojemności akumulatorów to moim zdaniem kłania się kretynizm producentów smartfonów. Projektują sprzęt grubości 6-8 mm więc jak ma wejść pojemny akumulator? 4 lata temu jak telefon miał 1cm to był spoko i nawet SGS potrafi trzymać 3 dni (mimo niecałych 10mm). Dopiero po rozebraniu człowiek widzi problematykę, ale po co rozwałkowują je (cieńsze i większe)?