Gadżety

Schowaj smartfona do kieszeni… niech się ładuje

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
18 komentarzy Dyskutuj z nami

Współpraca Microsoftu i projektanta Adriena Sauvage zaowocowała spodniami, które naładują smartfona Nokia Lumia.

Lumia Pants

Firma Microsoft połączyła siły z brytyjskim projektantem mody Adrienem Sauvage. Taka kolaboracja musiała zakończyć się czymś nietypowym. I oto prezentujemy pierwsze na świecie spodnie, które pozwolą Ci bezprzewodowo naładować smartfona po umieszczeniu go w kieszeni. No, o ile korzystasz z urządzenia Nokia Lumia.

Jak sam przyznaje, swoje eksperymenty z technologią „wearable” Sauvage rozpoczął sześć miesięcy przed nawiązaniem współpracy z Microsoftem. Zaprojektowane przez niego spodnie wykorzystują technologię znaną z przenośnej bezprzewodowej ładowarki Nokia DC-50 – jej „serce” zostało zdemontowane i umieszczone w jednej z przednich kieszeni.

Sauvage przyznał, że projekt nie był łatwy, a finalny produkt jest wynikiem wielu prób i błędów. Poważnym wyzwaniem było podobno stworzenie spodni, przy których noszeniu nie będziemy czuli się tak, jakbyśmy taszczyli ze sobą ładowarkę. Innym problemem było odpowiednie rozprowadzenie ciepła. Kwestie te udało się jednak rozwiązać.

Rynkowa premiera spodni odbyć ma się w przeciągu najbliższych trzech miesięcy. Dokładna cena jest nieznana, ale Sauvage przyznał, że raczej nie będzie niższa niż 340 dolarów. To sporo, ale po pierwsze mówimy o gadżecie, a po drugie – o spodniach brytyjskiego projektanta.

Źródło: DigitalTrends

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Bostonawy
  Fajne rozwiązanie, byłoby to zbędne gdyby tworzyli akumulatory o normalnych pojemnościach.
  13
 • avatar
  Konto usunięte
  Mając na uwadze różne eksplodujące akumulatory podczas ładowania to jakoś nie zaryzykuję noszenia tych spodni...
  11
 • avatar
  eryk1310
  zwiększcie pojemność akumulatorów w fonach a nie jakieś spodnie za 350 dolców. . :)
  4
 • avatar
  Author
  Wsadź smartfon do kieszeni niech się jaja gotują a bezpłodność gotowa albo wsadź do mikrofali i nastaw na 5 minut to to samo.
  3
 • avatar
  danio1611
  A po co to komu potrzebne?
  1
 • avatar
  xFruciuux
  A najlepsze są dwie rzeczy :D
  -Bateria ładowana po kilka % i ponownie rozładowywana raczej długo nie wytrzyma
  -Takich spodni raczej nie da się prać co nie ?
  -1
 • avatar
  Silver
  Co do pojemności akumulatorów to moim zdaniem kłania się kretynizm producentów smartfonów. Projektują sprzęt grubości 6-8 mm więc jak ma wejść pojemny akumulator? 4 lata temu jak telefon miał 1cm to był spoko i nawet SGS potrafi trzymać 3 dni (mimo niecałych 10mm). Dopiero po rozebraniu człowiek widzi problematykę, ale po co rozwałkowują je (cieńsze i większe)?