• benchmark.pl
 • Gry
 • Nowa gra z serii Metro już w przyszłym roku [AKT. - jednak nie]
Gry

Nowa gra z serii Metro już w przyszłym roku [AKT. - jednak nie]

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
13 komentarzy Dyskutuj z nami

Już w 2017 roku będziemy mogli przeżyć kolejny rozdział niesamowitej opowieści Metro. Będą powiązania i rozwinięcie historii zawartej w Metro 2035.

[10.11.2016]: Złe wieści. Firma Deep Silver, mająca prawa autorskie do serii gier Metro, zdementowała wczorajsze informacje. Kolejna gra w tym uniwersum jest w planach, ale nie należy spodziewać się jej premiery w 2017 roku. „Więcej szczegółów wkrótce”. Tymczasem strona internetowa Metro 2035 została zaktualizowana i teraz przedstawia „niezatytułowany projekt Metro” bez przybliżonej daty premiery.

 

NEWS [09.11.2016]: Chętni na powrót do rosyjskich podziemi? Mamy dobrą wiadomość – oficjalnie potwierdzone zostały plany wydania kolejnej odsłony serii Metro i to już w przyszłym roku.

Finał książkowej trylogii Dmitrija Głuchowskiego już od dobrych kilkunastu miesięcy spoczywa na półkach sklepowych. Jest to zatem najwyższy czas na trzecią grę z serii. Informacja o tym, że jej premiera planowana jest na przyszły rok, została potwierdzona za pośrednictwem oficjalnej strony Metro 2035.

Teoretycznie powieść Metro 2035 zamyka historię. Na stronię możemy jednak znaleźć informację, że „tam gdzie książki kończą opowieść, gra ją kontynuuje”. Możemy też spodziewać się jakichś niespodziewanych wydarzeń oraz nadejścia „epoki wielkich odkryć”.

Dotychczasowe dwie gry z serii Metro (2033 i Last Light) spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony graczy i recenzentów. Obie części przygotowało ukraińskie studio 4A Games i – choć nie zostało to potwierdzone – można się domyślać, że nie inaczej będzie w przypadku „trójki”. Tym bardziej że ekipa zapowiedziała, że pracuje nad dwiema grami, a dotąd poznaliśmy tylko jedną z nich

Źródło: VG247, Metro 2035

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  TruePerson
  Czekam! Klimat poprzednich części był świetny! Mimo liniowości Metro 2033 i Last Light są świetnymi odsłonami, jeśli ktoś lubi takie klimaty i jeszcze nie grał to polecam ;)
  6
 • avatar
  mutissj
  TAK JEST!!! najlepsza gra federacji rosyjskiej
  5
 • avatar
  Konto usunięte
  Super!
  2
 • avatar
  Macieyerk
  Świetna wiadomość , w końcu jest jakaś gra której wyczekuje . Jeżeli gra ma zająć miejsce po wydarzeniach z Metra 2035 to zastanawia mnie jak zajmą lukę z wydarzeniami , ogromny zwrot akcji w powyższej książce był i uważam , że nie powinien zostać pominięty .
  1
 • avatar
  tasioros
  Metro 2035 to była zła książka, oj zła. Klimatu oryginalnego Metra w niej nie ma w ogóle, dialogi nieudolne, a historia słaba. Za bardzo polityczna, za mało fantastyczna. Ale mimo wszystko gra może być ciekawa, bo twórcy znają się na rzeczy. Niech wytną najlepsze części i przyprawią je na swój sposób.
  1
 • avatar
  Dudi4Fr
  OOOO tak, bedzie symulator świata po dyktaturze Trump'a!
  -8
 • avatar
  Paacz
  I to jest wiadomość!
 • avatar
  IVPANVZERVI
  1szą jak i 2gą część przeszedłem więc czekam i na 3kę.
 • avatar
  Konto usunięte
  Ekstra.