Komputery

Apple pracuje nad urządzeniami nowej serii o nazwie Studio

przeczytasz w 1 min.

W serwisie 9To5Mac pojawiły się doniesienia o tym, że firma Apple pracuje nad zupełnie nową linią produktów. W fazie rozwoju znajduje się obecnie komputer Mac Studio oraz monitor Apple Studio Display.

Mac Studio

Redaktorzy wspomnianego na początku serwisu twierdzą, że firma pracuje nad dwoma wersjami nowego komputera. Jeden wyposażony będzie w układ M1 Max, a drugi ma mieć dużo bardziej wydajne podzespoły.

Forma komputera będzie czymś pomiędzy Makiem mini, a Makiem Pro, a urządzenie przeznaczone będzie dla profesjonalnych użytkowników. Jego nazwa kodowa to „J375”.

Warto przypomnieć, że o podobnym komputerze wspominał jakiś czas temu Mark Gurman z serwisu Bloomberg. Według niego niedługo na rynku pojawi się mniejszy Mac Pro, wyposażony w układ z 40-rdzeniowym CPU oraz 128-rdzeniowym GPU. To prawdopodobnie to samo urządzenie, o którym informacje opublikowane zostały na łamach 9To5Mac.

Apple Studio Display

O tym, że firma Apple pracuje nad nowymi monitorami mówi się już od dawna, ale to pierwszy raz kiedy podano bardziej szczegółowe informacje na ten temat. Nazwa kodowa tego urządzenia to „J327”.

Nie jest jasne czy nowy monitor zastąpi dostępny obecnie w sprzedaży Pro Display XDR, ale wersja Studio ma charakteryzować się rozdzielczością 7K.

Co więcej, wiadomo też, że możliwe są dwa scenariusze. Przekątna ekranu nowego monitora może mieć długość 32 cali, tak jak w przypadku Pro Display XDR, ale zwiększona zostanie gęstość pikseli na cal z 218 na 245.

Druga możliwość to zachowanie obecnego współczynnika PPI, ale zwiększenie długości przekątnej ekranu do 36 cali.

Możliwe też, że monitor Studio wyposażony będzie w układ A13 Bionic, który zastosowano między innymi w iPhone’ach serii 11.

Źródło: 9To5Mac

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!