Laptopy

Nvidia: ośmiordzeniowa Nvidia Tegra w tym roku

przeczytasz w 1 min.

Na rynku nie pojawiła się jeszcze trzecia generacja układów Nvidia Tegra (Kal-El), a znamy już informacje na temat generacji czwartej o nazwie kodowej Wayne. Ma on trafić do rąk developerów już na końcu bieżącego roku.
 

Nvidia Tegra 2
 

Układ ten ma być dostępny w dwóch wersjach. Pierwsza za nich będzie miała cztery rdzenie o zegarze 1,5 GHz. Oprócz tego znajdziemy w nim GPU obsługujący DirectX 11 i wyposażony w 24 rdzenie CUDA. Jego wydajność ma być dziesięciokrotnie większa niż w przypadku układu Tegra 2 i dwukrotnie większa niż w Tegra 3.
 

Nvidia Tegra Roadmap
 

Druga wersja układu Wayne ma mieć aż osiem rdzeni oraz 32 do 64 rdzeni CUDA. Ta wersja nowej Tegry ma być przeznaczona na rynek laptopów, tabletów i netbooków. Oznacza to, że Nvidia chce zdobyć duży kawałek rynku procesorów. Teraz mamy na to idealny czas, gdyż system operacyjny Windows 8 będzie wspierał nie tylko architekturę x86, ale też ARM. Pozwoli to firmie z Santa Clara konkurować z Intelem oraz AMD.
 

Więcej o Nvidia Tegra:


Źródła: Bright Side of News

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  darry dooman
  0
  puki co, niech najpierw programiści skupią się na pełnym wykorzystaniu dwóch rdzeni w tegrze 2 mojego fona...bo jest lipa jakaś, co z tego że szybkie te procki jak na chwilę obecną nie ma gdzie ich wykorzystać...ani gry ich nie obsługują, bo większość dobrych tytułów np od gameloft jest po prostu przeniesiona z iphona który tak wydajnego hardware'u nie posiada a tam jakoś działa to również płynnie.
  • avatar
   Nalovp
   0
   Smartfony z tegrą ludzie kupują dla szpanu,żeby wciskać kolegom że mam geforca w telefonie.
   Nie powinno się porównywać podzespołów telefonu do komputerowych bo to dwie inne bajki.
   Jak kolega wyżej napisał iphone4 nie ma mocnych gratów,a wszystko śmiga jak ta lala.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Jak na razie, to tegra 3 prawdopodobnie pojawi się pod koniec roku w gotowych produktach, a tegra 4 nie wcześniej jak pod koniec przyszłego roku.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Ciekawe kiedy cpu w Nvidia Tegra będzie mieć wysze taktowanie.