Telefony

Orange skanuje MMSy - dla naszego bezpieczeństwa

przeczytasz w 1 min.

Operator telefoni komórkowej Orange wraz z firmą Fortinet uruchomił nową, ciekawą usługę: przesyłane przez sieć MMS-y będą skanowane w poszukiwaniu wirusów. Usługa dotyczy wszystkich użytkowników i jest bezpłatna. Przesyłane wiadomości multimedialne są automatycznie skanowane przez aplikację antywirusową, która decyduje o tym czy dostarczyć, czy odrzucić wiadomość MMS.

W przypadku gdy aplikacja wykryje w wiadomości pochodzącej z poza sieci Orange wirusa, adresat otrzyma informacje o zablokowaniu wiadomości przez oprogramowanie antywirusowe. W chwili gdy adresat posiada telefon w sieci Orange, nadawca szkodliwego MMSa otrzyma informację zawierającą link do darmowej aplikacji antywirusowej, za pomocą której użytkownik może przeskanować swój telefon.

Nadawca MMS-a w sieci Orange nie jest obciążony żadnymi dodatkowymi kosztami.

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  wolfikx
  0
  O rany ale numer ;)
  Będą nam skanować MMSy.
  • avatar
   mgkiler
   0
   Marketing. W telefonach wirusy to laboratoryjne ciekawostki. W telefonach jest tyle zabespieczen ze kazda operacje ktora robi cos co moze byc grozne uzytkownikowi wyswietla sie komunikat i musi specjalnie ja potwierdzic. Nie ma mozliwosci stworzenia wirusa na telefon, chyba ze uzytkownik jest debilem.
   • avatar
    19arek93
    0
    No już bez jaj! Tyle różnych śmieci instalowałem na n70/e51 i jakoś nic nie złapałem. Raz nawet szukałem jakiegoś wirusa, ale na tym się skończyło bo nie mogłem znaleźć.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     A ja przeczytałem orange skanuje sms'y :D Myślę, co jest, bedą nas szpiegować xD Sjkanuje, ze jakoś kopiuje...
     • avatar
      0
      No cóż, takie rzekomo bezpłatne skanowanie MMS'ów daje dużą swobodę do naruszania prywatności.