Ciekawostki

Przezroczysty wyświetlacz OLED wkomponowany w mebel - propozycja Panasonica

przeczytasz w 1 min.

Firmy Panasonic Design i Vitra zaprezentowały koncepcyjny mebel, którego front tylko pozornie jest taflą szkła…

Nowoczesne technologie coraz częściej zachwycają nie tylko funkcjonalnością, ale też estetyką. „Inteligentne” urządzenia stanowią istotny element wystroju mieszkania i producenci przywiązują coraz większą wagę do tego, jak się prezentują. Ciekawostkę, która jest na to dobrym dowodem, zaprezentował Panasonic, wykorzystując Salone del Mobile w Mediolanie. 

Japoński producent połączył siły ze szwajcarską marką meblową Vitra, czego owocem jest prosta, drewniana szafka. Przynajmniej na pozór „prosta”, bo stanowiąca jej front „tafla szkła” to w rzeczywistości przezroczysty wyświetlacz OLED.

Panasonic tOLED off

Gdy nie jest potrzebny, jest niezauważalny i całkowicie przezroczysty. W każdej chwili można jednak go włączyć i ożywić barwami – z czegoś, co ma się nie rzucać w oczy, staje się wówczas czymś, co ma być oglądane. 

Panasonic tOLED on

Wszystkie elementy potrzebne do tego, by to działało, zostały pomysłowo ukryte w drewnianej ramie i efekt – jak widać na zdjęciach – jest naprawdę niezły. Inna sprawa, że problematyczne może być uzyskanie odpowiedniego nasycenia kolorów i wysokiego kontrastu, ale bez wątpienia jest to koncepcja, której rozwojowi warto się przyglądać.

Inni producenci również mają pomysły na urządzenia wyświetlające obraz, które wkomponowują się w wystrój mieszkania. Wypada w tym miejscu wspomnieć choćby o Samsung Frame TV czy rolowanym LG SIGNATURE OLED R. Jeśli chodzi o stylowe telewizory, to prym wiedzie jednak bez wątpienia Bang & Olufsen, który niedawno pochwalił się swoim (zainspirowanym motylami) modelem Beovision Harmony.

Źródło: Panasonic, FlatpanelsHD, inf. własna

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  2
  Z paskudnego mebla zrobili kolorowy paskudny mebel. Jest progres.
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   Przezroczyste telewizory oled już są a telefonu bez notcha nadal nie ma ;)
   • avatar
    kokosnh
    0
    Przezroczysty fragment wyświetlacza OLED w telefonie, z kamerką i czujnikami za ekranem, tak to widzę.
    • avatar
     skalak23
     0
     Przezroczysty TV od LG https://www.youtube.com/watch?v=_yxs4IS9HXU