• benchmark.pl
  • E3
  • Phoenix Point z datą premiery i przyjemnym (zwłaszcza dla ucha) zwiastunem
Gry

Phoenix Point z datą premiery i przyjemnym (zwłaszcza dla ucha) zwiastunem

przeczytasz w 1 min.

Phoenix Point to strategia turowa w klimatach science fiction. Wygląda na to, że twórcom wreszcie uda się zakończyć prace i oddać grę w ręce graczy.

Phoenix Point nie jest grą, o której mówi się szczególnie wiele. Być może będzie się to powoli zmieniać, ponieważ twórcy wykorzystali trwające targi E3 2019 do tego, aby przypomnieć o niej szerszej publiczności i ujawnili, że premiera jest już naprawdę blisko.

Phoenix Point zadebiutuje 3 września, na PC oraz Xbox One. Wypada w tym miejscu zaznaczyć, że posiadacze PC znajdą grę jedynie na Epic Games Store (czasowa wyłączność - na rok).

Nie jest jednak tak, że prace nad grą przebiegały bez jakichkolwiek poślizgów, przekładano ją już kilka razy. Wedle deklaracji twórców powodem był sukces kampanii crowdfundigowej i wynikająca z tego chęć rozbudowania całego projektu.

A skoro o twórcach mowa, za Phoenix Point odpowiedzialne jest studio Snapshot Games. W jego składzie znalazł się między innymi Julian Gollop, który może pochwalić się dużym doświadczeniem, w CV ma między innymi prace nad UFO: Enemy Unknown. Mamy tu zresztą do czynienia ze sporymi podobieństwami do tego hitu, Phoenix Point to strategia turowa w klimatach science fiction.

Co więcej, również tutaj fabuła kręci się wokół obcych. Zagrożenie definiowane jest jako Pandorawirus, który może mutować żywe organizmy i łączyć DNA różnych gatunków. W efekcie, ludzie i zwierzęta ustąpiły miejsca różnego rodzaju bestiom, z którymi uporać muszą się ci, których Pandorawirus nie dopadł.

Krótki zwiastun przygotowany na okoliczność wspomnianych targów E3 2019 nie przedstawia fragmentów rozgrywki, stara się (tylko i aż) wprowadzić graczy w klimat Phoenix Point.


Źródło: Xbox

Warto zobaczyć również:

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!