Procesory

Pierwsze testy Intel Core i7 już w sieci – chińskiej sieci

przeczytasz w 1 min.

Pomimo iż na rynku najnowsze procesory Intela zadebiutują dopiero za miesiąc, to do niektórych redakcji dotarły już pierwsze „sample” świeżego Nehalema. Na stronach chińskiego portalu PConline.com.cn ukazał się test porównujący możliwości Core i7 940 2.93GHz (8MB pamięci cache L3) z Core 2 Extreme QX9770 – ten drugi miał ustawione taktowania 2.93GHz oraz 3.2GHz. Testy wykonano oczywiście na dwóch różnych platformach. Pierwsza z nich na Intel X58 i pamięciach DDR3-1333MHz 1GB x 3 oraz DDR3-1333MHz 2GB. W drugim przypadku posłużono się płytą z X48 i pamięciami DDR3-1333MHz 2GB (2x1GB). Karta graficzna to GeForce GTX 260.

W testach Super PI, Cinebench R10, WinRAR, 3DMark Vantage i World in Conflict Core i7 przegonił QX9770. Nie stało się tak w przypadku Call of Duty 4, Half-Life 2: Episode Two czy Company of Heroes. Całą recenzję znajdziecie na stronie pconline.com.cn – oczywiście spisana jest ona po chińsku.

Źródło: pconline.com.cn

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  danieloslaw1
  0
  Moim zdaniem core i7 nic nowego nie wniosą i bardziej sie opłaca kupić quad cora i ta cena core i7 kosmiczna żal mi intela!!!!
  • avatar
   Darkeners
   0
   Kosmiczna, same procesory są tańsze od obecnej serii. Chipset X58 też jest tańszy od X48... nie jest tak źle.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Mi jest żal ludzi którzy się skuszą Intel od tylu lat miał słabsze procki i drosze a teraz jak jest szybszy to ceny ma x1.5 większe od porównywalnych procków AMD ja mam tylko nadzieje ze karty szybko przejmą najbardziej wymagające obliczenia i procka się już tak często zmieniać nie będzie.
    • avatar
     rafaluzi
     0
     Jeśli te wyniki testów po premierze będą podobne to z tego co widze ze core i7 nic wielkiego nie wniesie dla zwykłego gracza (zjadacza chleba) mozemy jedynie się cieszyc bo pewnie jak wejdą nowe procesory to starsze potanieją i bedzie duzo bardziej oplacalne kupic starszego quada.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      "Mi jest żal ludzi którzy się skuszą Intel od tylu lat miał słabsze procki i drosze a teraz jak jest szybszy to ceny ma x1.5 większe od porównywalnych procków AMD"

      Sam zawsze wolałem procki od AMD... Ale jeżeli tak ci zależy na tym, żeby komp był tani to jakoś nie widzę, żeby coś od AMD mogło konkurować w cena/wydajność z takim E5200...

      A skolei w porównaniu do takiego "super drogiego" Nahalema cieżko u AMD coś konkurencyjnego wogule znaleźć...

      Taki 4x rdzeniowy Phenom 9950, jest wykonany w 65 nm, i ma znacznie mniej cashu od i7... Jeżeli dalej uważasz, że u AMD zawsze były tańsze odpowiedniki, no to trudno... Jednak dla Nahalema póki co na odpowiednik poczekamy.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Na Nehalema też jeszcze zaczekamy, więc twoja wypowiedź jest w sumie bez sensu.