Konsole do gier

PlayStation 4 nie doczeka się szybkiej premiery w Chinach - dlaczego?

z dnia
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
26 komentarzy Dyskutuj z nami

Za kulisami mówi się, iż wpływ na taki a nie inny obrót sprawy miał chiński rząd, który "poprosił" Sony o wprowadzenie kilku zmian.

PlayStation 4 konsola

Sony pochwaliło się ostatnio, iż konsola PlayStation 4 znalazła już ponad 18,5 miliona nabywców. Producent z pewnością liczył na to, iż w najbliższym czasie liczba ta znacznie się zwiększy, w czym pomóc miał debiut urządzenia na rynku chińskim. Niestety nie będzie to takie łatwe.

Najnowsza konsola japońskiego producenta miała pojawić się w Państwie Środka już 11 stycznia. Na ostatniej prostej przed debiutem ogłoszono jednak, iż do niego nie dojdzie, przynajmniej w najbliższej przyszłości. Dlaczego?

Wedle oficjalnego komunikatu przyczynić miały się do tego "różne czynniki". Za kulisami mówi się jednak, iż wpływ na taki a nie inny obrót sprawy miał chiński rząd, który "poprosił" Sony o wprowadzenie kilku zmian.

Nowa data premiery PS4 na rynku chińskim nie została podana, ale producent ujawnić ma ją tak szybko, jak tylko będzie to możliwe. Urządzenie kosztować ma 2899¥, a więc niespełna 1600 złotych. Za 1299¥ oferowana ma być natomiast PS Vita.

Warto wspomnieć, że podobne problemy nie ominęły Xboxa One, który jednak jest już w Chinach dostępny.

Źródło: eurogamer.net

Komentarze

26
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  adam6056
  Pewnie "te zmiany" zablokowaly im internety do innych krajów żeby nie wiedzieli jak jest na świecie
 • avatar
  Meruem
  PS4 bije na głowe Xboxa w sprzedaży a nawet nie ma ich w Chinach, kupiłem po pijaku mnie namowili ale nie żałuje bo PS3 było świetne a wielu ludzi jeszcze zbiera na PS3 zatem trzeba doceniać co sie ma.
  -3
 • avatar
  pavopablo
  1200 yuanow to 1600 zł. Gratuluję autorowi i odsyłam do podstawówki na naukę liczenia.
  -4
 • avatar
  Konto usunięte
  ijoijowrgw