SSD

Plextor M9Pe Extreme - topowy SSD z transferami 6500 MB/s

przeczytasz w 1 min.

Nośnik M9Pe Extreme jest jeszcze w fazie inżynieryjnej, ale jego wydajność już teraz robi piorunujące wrażenie.

Jakiś czas temu mieliśmy okazję przetestować nośnik Plextor M9Pe, a więc jeden z najwydajniejszych SSD dostępnych na rynku. Producent nie zamierza jednak spoczywać na laurach i opracował jego ekstremalną wersję – efekty prac zaprezentowano na targach Computex 2018.

M9Pe Extreme to połączenie autorskich rozwiązań marki Plextor oraz przełącznika NVMe Marvell 88NR2241 (w praktyce mamy do czynienia z macierzą RAID). Całość zainstalowano na płytce drukowanej, która komunikuje się z komputerem za pomocą interfejsu PCI-Express 3.0 x8.

Plextor M9Pe Extreme

W rezultacie możemy liczyć na wydajność przekraczającą bariery konsumenckich dysków SSD – transfery sekwencyjne sięgają 6500 MB/s przy odczycie i 5000 MB/s przy zapisie danych. Co istotne, nośnik oferuje także pełną obsługę technologii RAID, zapewniającej jeszcze wyższe bezpieczeństwo danych oraz zwiększającej wydajność dysków.

Zaprezentowany nośnik to jeszcze konstrukcja inżynieryjna. Producent nie ujawnił kiedy finalny produkt zadebiutuje na rynku.

Źródło: Plextor

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  mutissj
  2
  pewnie TLC'ki
  • avatar
   Much_
   0
   Marzenie!
   • avatar
    kokosnh
    0
    Jaki dokładnie RAID ? RAID 10 że daje bezpieczeństwo i równocześnie wydajność ?
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Obejrzyjcie sobie to: http://www.guru3d.com/news-story/eight-nvme-m2-ssds-in-raid-on-x399-threadripper-reach-28-gbs.html

     28 GB/s !!!

     • avatar
      Gatts-25
      0
      To kontroler Phision E12 się lepiej prezentuje i fajnie będzie widzieć testy SSD oparte na nim.
      Redaktorzy zwrócili uwagę ,że szczególnie zapis próbki 4k zrobił na nich wrażenie pokonując nawet OPTANE co nigdy do tej pory na SSD nie było możliwe.Czyli jednak można coś jeszcze wyciągnąć z komórek Nand Flash w obecnej postaci oczekując na dostępność Z-SSD od Samsung.
      https://zapodaj.net/36f5fc6bdaf84.png.html