SSD

Plextor M9Pe Extreme - topowy SSD z transferami 6500 MB/s

z dnia
Paweł Maziarz | Redaktor serwisu benchmark.pl
7 komentarzy Dyskutuj z nami

Nośnik M9Pe Extreme jest jeszcze w fazie inżynieryjnej, ale jego wydajność już teraz robi piorunujące wrażenie.

Jakiś czas temu mieliśmy okazję przetestować nośnik Plextor M9Pe, a więc jeden z najwydajniejszych SSD dostępnych na rynku. Producent nie zamierza jednak spoczywać na laurach i opracował jego ekstremalną wersję – efekty prac zaprezentowano na targach Computex 2018.

M9Pe Extreme to połączenie autorskich rozwiązań marki Plextor oraz przełącznika NVMe Marvell 88NR2241 (w praktyce mamy do czynienia z macierzą RAID). Całość zainstalowano na płytce drukowanej, która komunikuje się z komputerem za pomocą interfejsu PCI-Express 3.0 x8.

Plextor M9Pe Extreme

W rezultacie możemy liczyć na wydajność przekraczającą bariery konsumenckich dysków SSD – transfery sekwencyjne sięgają 6500 MB/s przy odczycie i 5000 MB/s przy zapisie danych. Co istotne, nośnik oferuje także pełną obsługę technologii RAID, zapewniającej jeszcze wyższe bezpieczeństwo danych oraz zwiększającej wydajność dysków.

Zaprezentowany nośnik to jeszcze konstrukcja inżynieryjna. Producent nie ujawnił kiedy finalny produkt zadebiutuje na rynku.

Źródło: Plextor

Komentarze

7
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  pewnie TLC'ki
 • avatar
  Marzenie!
 • avatar
  Jaki dokładnie RAID ? RAID 10 że daje bezpieczeństwo i równocześnie wydajność ?
 • avatar
  Obejrzyjcie sobie to: http://www.guru3d.com/news-story/eight-nvme-m2-ssds-in-raid-on-x399-threadripper-reach-28-gbs.html

  28 GB/s !!!

 • avatar
  To kontroler Phision E12 się lepiej prezentuje i fajnie będzie widzieć testy SSD oparte na nim.
  Redaktorzy zwrócili uwagę ,że szczególnie zapis próbki 4k zrobił na nich wrażenie pokonując nawet OPTANE co nigdy do tej pory na SSD nie było możliwe.Czyli jednak można coś jeszcze wyciągnąć z komórek Nand Flash w obecnej postaci oczekując na dostępność Z-SSD od Samsung.
  https://zapodaj.net/36f5fc6bdaf84.png.html