Ciekawostki

Podziemny rollercoaster dla aut - nowa firma Muska nie taka „nudna”

przeczytasz w 1 min.

Elon Musk przedstawia swoje plany likwidacji korków za pomocą systemu tuneli. Oto, jaki jest cel firmy The Boring Company.

Kiedy Elon Musk zapowiadał firmę The Boring Company („boring” po angielsku oznacza zarówno „nudna”, jak i „wiercenie”), wiele osób mówiło, że to już było. Przypomnijmy, że wizjoner mówił bowiem o stworzeniu tuneli, które rozwiązać mają problem miejskich korków. Podczas króciutkiej wprawdzie prezentacji Musk udowodnił, że nie, takiego czegoś jeszcze nie było.

Elon Musk i The Boring Company mają niezwykle ambitny plan, który faktycznie może zlikwidować korki, przynajmniej w niektórych częściach świata. Jak bowiem mają tworzyć się korki, jeżeli pod ziemią rozwinięta będzie druga sieć drogowa?

Pomysł jest taki: nie masz czasu, by stać w korku, więc wjeżdżasz na specjalną platformę, która sprowadza cię pod ziemię. Tam czeka rozwinięta sieć połączeń – auto nie jeździ tam jednak na kołach, lecz w specjalnym wagoniku poruszającym się po szynie z prędkością nawet 200 km/h. Taki zautomatyzowany system ma zapobiec tworzeniu się korków pod ziemią.

Taka sieć, w mniej ruchliwych godzinach, mogłaby też służyć do transportu miejskiego. Na filmiku poniżej (pod koniec) jest nawet coś, co można by uznać za taki wagonik dla niezmotoryzowanych. Nie przewijajcie jednak, bo warto prezentację obejrzeć w całości:

Nie wiadomo jak bardzo na poważnie do koncepcji systemu podziemnych tuneli podchodzi Musk, ale trzeba przyznać, że wcale nie jest to najambitniejszy z jego projektów. Dość wspomnieć o planach kolonizacji Marsa czy transformacji ludzi w cyborgi

Może też być tak jak z hyperloopem – Musk nagłośnił koncepcję, inni próbują ją urzeczywistnić. Wydaje się jednak, że jeśli ktoś miałby doprowadzić do powstania czegoś tak futurystycznego, to musiałby to być miliarder, w którego portfolio znajdują się rakiety wielokrotnego użytku i elektryczne, półautonomiczne samochody.

Źródło: The Verge, Quartz

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Centik
  5
  Fajnie by tam było wjechać ursusem C330 bez kabiny i popędzić 200km/h :-)
  • avatar
   miedzianek
   -5
   'nie masz czasu, by stać w korku, więc wjeżdżasz na specjalną platformę, która sprowadza cię pod ziemię'

   I nagle 'korki' robią się i pod Ziemią. Kolejki na 'wagonik', bo KTO LUBI STAĆ W KORKACH? Chyba Ci, co pracują na godzinówkę :P
   • avatar
    Konto usunięte
    -6
    Szach i mat ;-) Prawdziwa twarz kłamcy i psychopaty : Elon Musk

    https://ligaziemi.blogspot.no/2017/02/prawdziwa-twarz-kamcy-i-psychopaty-elon.html