Gry mobilne

Pokemon GO - ponad 100 mln pobrań

przeczytasz w 1 min.

Coraz więcej osób instaluje na swoich smartfonach Pokemon GO. Mania trwa więc w najlepsze.

Każdy chyba zna przynajmniej jedną osobę, która w wolnych chwilach zbiera pokemony. Nic w tym dziwnego, jako że zgodnie z oficjalnymi statystykami liczba pobrań gry Pokemon GO poważnie przekroczyła już 100 milionów. 

To ogromny sukces firmy Niantic, ale też Nintendo czy The Pokemon Company. Tym bardziej że podkreślić trzeba fakt, że dynamika wzrostu popularności jest cały czas na bardzo wysokim poziomie. Co więcej, równa „setka” została osiągnięta w zaledwie trzy tygodnie od dnia premiery.

Choć gra Pokemon GO jest darmowa, gracze mogą decydować się na dokonywanie mikropłatności. Okazuje się, że to, co w przypadku jednej osoby jest „mikro” w skali całej społeczności rośnie do ogromnych rozmiarów. Z danych App Annie wynika bowiem, że każdego dnia gra generuje ponad 10 milionów dolarów przychodu.

Pokemania trwa więc w najlepsze. Nawet kontrowersyjne rozwiązania nie są w stanie tego zmienić. Na koniec dla tych, którzy po ostatniej aktualizacji zniechęcili się do szukania pokemonów, mamy dobre wieści. Ekipa Niantic już pracuje nad ulepszoną wersją radaru.

Źródło: Engadget, App Annie, PYMNTS

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  bhaal1982
  1
  Czy już wszystkie maaasz :)
  • avatar
   Konto usunięte
   -5
   Apokalipsa zombi to mało powiedziane.