Telewizory

Polacy mają ulubionego producenta telewizorów - jakiego?

z dnia 2019-09-24
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
7 komentarzy Dyskutuj z nami

Jest jeden producent telewizorów, który cieszy się szczególnie dużą popularnością. Co czwarty egzemplarz kupiony w Polsce i prawie co trzeci na świecie ma właśnie jego logo pod ekranem. Domyślacie się co to za marka?

Odpowiedź brzmi: Samsung. Południowokoreański producent jest liderem rynku telewizorów w Polsce. Pod względem liczby sprzedanych egzemplarzy zajmuje pierwsze miejsce z 25-procentowym udziałem. Prowadzi też w rankingu wartościowym i to nawet z lepszym wynikiem: 32 proc. Dodajmy jeszcze, że są to dane za okres od stycznia 2017 do lipca 2019 roku.

Największy producent telewizorów na świecie: Samsung

Producent równie dobrze co w Polsce radzi sobie na całym świecie. Pierwszą połowę 2019 roku Samsung zakończył z najlepszym wynikiem od 6 lat: jego udział w rynku – jak podaje IHS Markit – wynosi 31,5 proc. Oznacza to wzrost o 2,1 punktu procentowego w porównaniu do pierwszego kwartału. Eksperci twierdzą, że odpowiedzialna za to jest przede wszystkim bardzo szeroka oferta telewizorów QLED.

Samsung TV zoom

A jak tam konkurencja? Na drugim miejscu plasuje się LG, które może pochwalić się udziałem na poziomie 16,5 proc., a na najniższym stopniu podium stoi Sony z udziałem wynoszącym niespełna 9 proc. Pierwszą piątkę zamykają chińskie marki TCL i Hisense z wynikami – odpowiednio – 6,3 i 6,2 proc. 

Polacy rekomendują telewizory Samsung

Dobre wyniki sprzedażowe to jedno, ale Samsung może pochwalić się też pozytywną opinią wśród klientów. Z badania zrealizowanego przez ARC Rynek i Opinia wynika, że dwóch na trzech Polaków w wieku 18-65 lat poleciłoby telewizor tego południowokoreańskiego producenta drugiej osobie. A wy?

Źródło: Samsung, Business Korea, IHS Markit

Zobacz również:

marketplace

Komentarze

7
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Jak widać po ankiecie, polacy którzy mają jakieś pojęcie techniczne, wcale nie polecają samsunga jako pierwszą opcję wyboru :D

  ps: za to Pani Gienia poleca serial M jak Miałkość :)
 • avatar
  Chińszczyzna daleko za Koreą Południową.
 • avatar
  zaskakuje wejście do zestawienia TCL, mi marka wcześniej w ogóle nie była znana a się okazuje że są czołowymi producentami tv na świecie, maja fajne telewizory za nieduze pieniądze
 • avatar
  U mnie jest to akurat Philips i właśnie taki oddałem głos w ankiecie. :)
 • avatar
  Bo Polacy są niezamożni (globalnie jako społeczeństwo) . Stąd taka a nie inna kolejność. Acz Samsung to dla mnie szczyt.... awaryjności. Jeśli chodzi o TV. Wysyp firm noname, a made in china nie dziwi w tym zestawieniu - importerzy opłacają masę klakierów, którzy widząc taką ankietę nabijają punkty tym wynalazkom.
 • avatar
  Jeżeli kupujesz dobrej lub bardzo dobrej jakości TV to warto też zainwestować w firmę która profesjonalnie Ci go powiesi na ścianie, elegancko skonfiguruje satelitę by jak najlepiej odbierała bo po co tracić na jakości obrazu... Osobiście mogę polecić https://twinsat.pl. Szybo ogarniają temat i są profesjonalistami.
  Zaloguj się
  -5