Oprogramowanie

Porzućcie Internet Explorer 6

przeczytasz w 1 min.

Coraz więcej firm i twórców chce rychłej "śmierci" ciągle popularnej przeglądarki Microsoft. W gronie przeciwników jest też Google, który użytkownikom tej aplikacji daje niewiele czasu na zmiany.

Komunikat Google jest prosty. Do 13. marca 2010 zmień przeglądarkę na nowszą. Jeśli korzystasz z Internet Explorer 6, starszych wersji Firefoxa (<3.0), Chrome (<4.0), to po drugiej sobocie marca nie powinieneś(-nnaś) narzekać na problemy związane z obsługą Youtube, a także innych internetowych aplikacji Google.

Na pocieszenie dodamy, że po 13. marca Youtube i inne rozwiązania Google nadal będą dostępne dla starszych przeglądarek, w tym ciągle popularnej IE 6. Google jednak nie gwarantuje, że użytkownicy takiego oprogramowania będą mogli w pełni korzystać z produktów firmy. Podobnie ma się sprawa problemów technicznych. Jeśli chcesz nadal używać, IE 6, to nie licz na pomoc Google.

Zmiany jakie szykuje Google to nie nowość. Firma już wcześniej zapowiadała, że popularny IE6 to dla niej spory problem. Przeglądarka nie obsługuje wielu nowych technologii, a na dodatek jest dziurawa.

Jeśli podejrzewacie, że Google jest złośliwy, to przypominamy, że Microsoft również robi co może aby osoby używające IE6 zmieniły wersje przeglądarki na nowszą. Jak się jednak okazuje, nie wszyscy chcą zmian.

W sieci można znaleźć różne serwisy/strony, które namawiają do pogrzebania starej przeglądarki Microsoft. Wśród nich są m.in.: ie6nomore.com oraz ie6funeral.com.

Korzystasz nadal z IE6?

Źródło: techrena.net, Google

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  no i dobrze też nie lubię IE każdej wersji :) Dlatego korzystam z Google Chrome.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   uzywanie IE6, swiadczy tylko o glupocie wlasciciela... ale patrzec na statystyki odwiedzin stron - glupcow na swiecie nie brakuje ;)

   MS powinnien wprowadzic obowiazkowa poprawke, ktora wymusza nawet instalacje IE8, chociaz lepiej jakby ty byl FF :P
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Dzięki Bogu za to, że zabrało się za to Google. Mam nadzieję że teraz ilość przesiadek na nowsze przeglądarki znacznie wzrośnie.
    Ale jak mówił Malcolm Feth (mam nadzięję że to miał na myśli o niezmienianiu strony głownej) wiele osób nadal ma stronę startową taką jaką dostali zaraz po instalacji systemu - czyli msn.com co nabija im statystyki.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     a dla mnie o głupocie świadczą niektóre wpisy :P
     polecam jeden z wcześniejszych newsów o przeglądarkach komentarze pod nim przeczytać :>
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      z łezką w oku wspominam netszkapę :/