Karty graficzne

PowerColor Radeon HD 7900 PCS: tajemnicza karta w planach producenta

Standardowo podkręcona

PowerColor zaprezentował tajemniczą kartę graficzną z serii Radeon HD 7900, która została wyposażona w efektowny układ chłodzenia.

AMD Ruby RadeonJak na razie referencyjne karty graficzne Radeon HD 7970 dominują w sklepach, ale już za niedługo powinno się to zmienić. Nieoficjalnie mówi się, że wysyp autorskich konstrukcji nastąpi po chińskim nowym roku (Smoka), a więc pod koniec stycznia. Jedną z nich może być tajemnicza karta firmy PowerColor.

Power Color Radeon HD 79xx PCS to niereferencyjna karta, która prawdopodobnie będzie pracować z podniesionymi taktowaniami. Brak ostatnich dwóch cyfr w oznaczeniu modelu, sugeruje iż dany projekt zostanie wykorzystany zarówno w wydajniejszej wersji HD 7970, jak i słabszej HD 7950.

karta graficzna PoweColor Radeon HD 7900 PCS

Niewątpliwie najciekawiej prezentuje się chłodzenie konstrukcji. Wykorzystuje ono aluminiowy radiator, kilka niklowanych rurek cieplnych oraz dwa duże wentylatory. Całość została schowana pod efektownie wyglądającą obudową. Na śledziu umieszczono standardowy zestaw wyjść wideo – po jednym DVI i HDMI oraz dwa mini DisplayPort.
 

Więcej o kartach graficznych Radeon:

Źródło: Fudzilla

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Szymon331
  3
  Nie wiem co w tym takiego tajemniczego.
  Ot na horyzoncie pierwsze HD 7xxx z niereferencyjnym chłodzeniem.
  • avatar
   Nalovp
   -4
   Większość śledzi tylko cenę,a gdyby tak Nvidia wywalił teraz swego keplera w niższej cenie i do tago mocniejszego to bydopiero była heca.
   Nawet najbardziej wierny swojej marce radeoniarz zmieniłby swój fetysz z czerwonego na zielony.
   • avatar
    Marcel25
    0
    Skąd już macie takie informacje? Wróżenie z fusów, czy może modna ostatnio kryształowa kula? Czy zakup keplera będzie "opłacalny", to się jeszcze okaże, chyba nie widzicie, jakie ceny winduje NV , bo ja wywróżyłem że kepler, tyle ile będzie mocniejszy, tyle dopłacisz do niego względem radka...
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Autorskie konstrukcje :) zdecydowanie tak im więcej tym lepiej jeśli chodzi o jakość wykonania/wydajność chłodzenia bez badziewia oczywiście ^_^
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Ja nie rozumiem tym waszym podniecaniem się wersjami niereferencyjnymi wersjami tej karty. Płacić parę stów więcej za przetaktowany układ??

      Bez sensu prawie każdy może sobie przetaktować kartę sam. Pewnie pojawią się głosy a bo lepsze chłodzenie ok tylko po co?? Posiadam tą kartę referent i wszystko działa na ultra max czy jak tam kto chce. Jak ktoś chce lepsze chłodzenie wystarczy zdjąć bok obudowy albo zadbać o porządek w obudowie a za 2 czy 3 stówy zabrać dziewczynę na randkę :)