• benchmark.pl
 • Gry
 • Poznajcie Chernobylite, nową grę polskiego studia The Farm 51
Gry

Poznajcie Chernobylite, nową grę polskiego studia The Farm 51

przeczytasz w 1 min.

Chernobylite zabierze graczy do Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia. Gra powstaje na silniku Unreal Engine 4, w oparciu o technologię skanowania Reality 51.

Kilka dni temu pisaliśmy, iż ekipa The Farm 51 przygotowuje nową grę - Chernobylite. Dziś została ona zapowiedziana oficjalnie, dzięki czemu możemy przyjrzeć się dokładniejszym informacjom, a także pierwszym konkretniejszym materiałom.

Chernobylite to produkcja z gatunku survival horror. Powstaje na silniku Unreal Engine 4, w oparciu o technologię skanowania Reality 51, którą The Farm 51 rozwija od ponad 5 lat.

Data premiery nie została ujawniona, ale dowiedzieliśmy się, że na zabawę nastawiać mogą się posiadacze PC oraz konsol. Twórcy nie sprecyzowali, o jakie konsole chodzi, ale należy przypuszczać, że o PlayStation 4 i Xbox One.

Chernobylite

Chernobylite

Jak dowiedzieliśmy się już wcześniej, fabuła zabierze graczy do Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia. Teraz dodać możemy do tego informację, iż ważną rolę odegra tytułowy czarnobylit. Prócz wyjaśnienia nierozwiązanej zagadki, bohater będzie miał za zadanie przede wszystkim przetrwać w niezwykle nieprzyjaznym środowisku. Pomoże w tym umiejętne tworzenie broni i ulepszanie wyposażenia.

„30 lat po katastrofie w Czarnobylu, stopień skażenia powietrza w Strefie ciągle wzrasta z powodu niezwykłej aktywności produktu ubocznego wybuchu – tajemniczej substancji zwanej czarnobylitem. Poczucie zagrożenia potęgują pogłoski szerzące się wśród nielicznych ludzi nadal zamieszkujących Strefę, o przedziwnych zjawiskach, do których zaczęło dochodzić na tym terenie, pod wpływem silnego promieniowania. Ignorując wszystkie ostrzeżenia wracasz na miejsce wybuchu zdeterminowany, żeby odkryć mroczną tajemnicę zaginięcia Twojej dziewczyny. Nawet, jeśli oznacza to konieczność zmierzenia się nie tylko z zagrożeniem płynącym ze skażonego środowiska, ale również z obecnością wrogich żołnierzy strzegących terenu, a także niebezpiecznymi stworzeniami czającymi się w ruinach. Staraj się zostać przy zdrowych zmysłach i pamiętaj, że nie chodzi o to, czy jesteś w sanie zmierzyć się z własnymi lękami. Chodzi wyłącznie o to, czy potrafisz je przetrwać.”


Źródło: Chernobylite

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Ghola
  9
  Jaram się jak czarownica na stosie :D
  • avatar
   Stashqo
   0
   Super! Skoro zabierają się za nowy projekt to zapewne znaczy, że już ukończyli prace nad WW3, chociaż z drugiej strony tak duże studio jak The Farm 51 może pewnie prowadzić i trzy projekty naraz ;) Bo przecież nie byłoby fair zebrać kasę w early access od ludzi chcących nowego battlefielda, nie dokończyć gry i zacząć nowy projekt żeby zebrać kasę od ludzi chcących nowego stalkera... Gdyby jednak taki był plan biznesowy to podpowiadam następny pomysł dla studia, proponuję zrobić jakiś early access dla osób czekających na Half Life 3, tam dopiero posypie się kasiory ;) //sarkazm off
   • avatar
    q3sniper
    -2
    WW3 leży i kwiczy a Ci już się za nową grę biorą...
    Serwery WW3 puste. Wiem, że to niby wczesny dostęp, ale nie oszukujmy się. Po premierze ilość ludzi na serwerach się nie zmieni. Może ta nowa gra to deska ratunkowa skoro WW3 nie przyniosło oczekiwanego sukcesu.
    • avatar
     Dudi4Fr
     0
     Może w końcu jakaś namiastka STALKER 2 zanim ten wyjdzie w 2021! Zapowiada się ciekawie!

     EDIT:

     Redakcjo, własnie pojawiła się ich strona na Steam:
     https://store.steampowered.com/app/1016800/Chernobylite/

     Premiera jesienią tego roku, do tego podali wymagania minimalne i zalecane.