Konsole do gier

PSN: luka w systemie zmiany haseł

przeczytasz w 1 min.

Dotarliśmy do informacji według, których system zmiany hasłem w PlayStation Network zawierał lukę, która umożliwiała przejęcie danych.

Gdy Kaz Hirai wystosował oficjalny film wideo, w którym przepraszał użytkowników PSN oraz ogłosił restart usługi wydawało się że Sony najgorsze ma już za sobą. Wiele osób mówiło jednak, że możemy spodziewać się kolejnej próby włamania, bądź nawet kolejnego włamu do systemu do końca czerwca. Dziś wiemy, że nie trzeba było czekać, aż tak długo.

Internet wręcz huczy od informacji do których dotarli redaktory serwisu Eurogamer. Widzieli bowiem nagranie wideo, które pokazuje lukę w systemie zmiany haseł do usługi PlayStation Network. Do przejęcia kontroli nad naszym kontem wystarczy data urodzenia i adres e-mail, które są w posiadaniu hackerów.

Jak to możliwe? Po restarcie PSN wszyscy użytkownicy proszeni byli o zmianę hasła, w celach bezpieczeństwa oczywiście. Jednak jeśli ktoś zapomniał hasła mógł dokonać jego resetu, poprzez podanie adresu e-mail oraz daty urodzenia. A te oczywiście są w rękach hakerów, odpowiedzialnych za ostatni włam.

W internecie zawrzało, strona do zmiany lub resetu hasła została zablokowana przez Sony. Oznacza to tyle że osoby, które chcą zmienić hasło odsyłane są do strony, która nie istnieje. Całą sprawę skomentowało Sony. Według oficjalnej informacji faktycznie była taka luka w systemie, jednak nie została ona użyta póki co przez hakerów. W każdym razie firma zaleca zmianę adresu e-mail, na taki, z którego korzystać będziemy wyłącznie przy PS3.

I jak teraz wygląda Sony w Waszych oczach? Czekamy na Wasze komentarze.


Więcej o PlayStation 3:

Źródło: Engadget, Sony

Komentarze

34
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Kolejna kompromitacja sony, widać że to nie hakerzy są dobrzy tylko sony nieudolne. Bardziej zależy im aby zabezpieczyć własne gry niż użytkowników.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Oj tam oj tam. Wielkie halo o nic. Niedługo to naprawią.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    I jeszcze te starocie od w ramach rekompensaty:) a microsoft wymienia stare xboxy na nowe, i to jest firma, microsoft naprawde zaskakuje:)))))))))))
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Sony tylko łata luki, a Microsoft musi wymieniać cały sprzęt, bo to bezużyteczny bubel! buahahaha
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      safeuse M$ przynajmniej wymienia ten bezużyteczny bubel za który słono zapłaciłeś a sony

      http://www.youtube.com/watch?v=OmLlvRtpHrA&feature=related

      • avatar
       hideo
       0
       no trochę lipa, Sony ostatnio szczęścia coś nie ma hehe ale znów to groźniej brzmi niż jest w rzeczywistości, a Pan redaktor Mączka jest jakiś wyjątkowo wrogo nastawiony do Sony czy mi się tylko wydaje? więcej gier więcej gier niech dadzą hehe poza hasło mam zmienione na nowe a jak trzeba to się i maila zmieni no problemo
       • avatar
        hideo
        0
        unixowiec - człowiek od *BSD, czy też komercyjnych *nixów, stosowanych często na serwerach, często specjalista ds. bezpieczeństwa, wiem bo kilka lat w tym siedziałem, czym lepszy tym bardziej pada z bezpieczeństwa windows, ale mniejsza o to
        • avatar
         karolek1076
         0
         dlatego ani xbox ani ps3 tylk PC hehehe!!!!
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          Co tu komentowac... To jest poziom piaskownicy, a nie powaznego IT.
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           Co jak co ale autor pisząc ten tekst i poprzedni powinien odpuścić sobie swoje subiektywne komentarze. Nie, nie jestem urażonym posiadaczem PS3 ani żadnej innej konsoli jednak świadome rozpoczynanie sprzeczek, zwłaszcza w samym newsie jest co by nie powiedzieć - debilne.
           • avatar
            Konto usunięte
            0
            Mała uwaga:
            Exploit- program mający na celu wykorzystanie błędów w oprogramowaniu.
            Bug - błąd w oprogramowaniu.

            tyle z dzisiejszej lekcji informatyki
            • avatar
             Vyzygota
             0
             Najlepszym komentarzem do tego co jak się dzieje z Sony są notowania giełdowe. Żadna ze spółek dotkniętych kataklizmem na wschodzie nie odczuwa tego tak radykalnie jak Sony.

             W tym roku raczej nie będzie zysków w bilansie rocznym.