Wydarzenia

Pyrkon też nie odbędzie się w terminie. Dlaczego - wiadomo

przeczytasz w 1 min.

Na świecie to między innymi E3 i GDC, w Polsce – Intel Extreme Masters. Wydłuża się lista imprez gamingowych, które zostają odwołane lub opóźnione ze względu na pandemię koronawirusa z Wuhan. Najnowszą pozycją na niej jest poznański Pyrkon.

Pyrkon 2020 kolejną imprezą, której na drodze stanął koronawirus

Tegoroczna edycja największej w Polsce imprezy dla miłośników gier, komiksów i książek fantasy – Pyrkon 2020 – dołącza do listy wydarzeń, które nie mogą odbyć się w terminie z powodu pandemii koronawirusa. Ze względu na zdrowie i bezpieczeństwo uczestników, jak i wystawców, organizatorzy podjęli decyzję:

Festiwal nie odbędzie się w zaplanowanym terminie, a więc w dniach 8 – 10 maja. Dobra wiadomość jest taka, że nie mówimy o odwołaniu, a jedynie o przesunięciu wydarzenia. Ustalono, że Pyrkon 2020 będzie miał miejsce od 10 do 12 lipca 2020 roku, oczywiście na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. 

Pyrkon 2020 data

A co z biletami?

Jeśli kupiliście już bilety na tegoroczny Pyrkon, to będziecie mogli wejść z nimi na imprezę w nowym terminie. Jeżeli jednak z jakiegoś powodu ta nowa data wam nie odpowiada, to możecie liczyć na pełen zwrot pieniędzy (konkretne informacje na ten temat zostaną podane wkrótce). 

Goście gośćmi jednak, ale – jak zauważają organizatorzy – „całą naszą drużynę organizującą Pyrkon czeka teraz ogrom pracy związanej z przeniesieniem wydarzenia”. Prowadzone są rozmowy z wystawcami i wolontariuszami, aby tegoroczna edycja imprezy nie straciła na tej zmianie terminu. 

A jeśli zastanawiacie się, czy warto się w ogóle wybrać, to zobaczcie, jak w tamtym roku było na Pyrkonie.

Źródło: Pyrkon

Czytaj dalej o wydarzeniach i koronawirusie: 

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Konto usunięte
    2
    Nigdy nie byłem na pyrkonie, bo zawsze coś nie tak. A to kasa, a to czas, a to choroba, no i znowu XD.