Karty graficzne

Radeon 4850 X2 – zaginiony w akcji?

przeczytasz w 1 min.

Przeszło miesiąc temu, użytkownik Dragonpisał na łamach Benchmarka o planach AMD, w których firma zapowiadała wprowadzenie na rynek nowej karty Radeon 4850 X2. Co ważne, ta wiadomość nie była żadną tajemnicą, która przez przypadek wyciekła z AMD. Mimo oficjalnych zapowiedzi pojawienia się karty we wrześniu, wygląda na to, że karta „zaginęła w akcji”. Jak donosi serwis TechConnect Magazine, podwójnego Radeona jakoś nie widać na horyzoncie i co najważniejsze żaden z partnerów AMD nie zapowiedział wprowadzenia karty na rynek.

Choć do końca września pozostało jeszcze kilka dni, trudno sobie wyobrazić nagły desant Radeona 4850 X2 na sklepowe półki. Miejmy jednak nadzieję, że wkrótce coś zmieni się w sprawie nowych, tańszych „X2-ek”. Póki co pozostało nam czekać na sygnał od AMD lub partnerów.

Przypomnijmy, że 4850 X2 ma oferować 1600 procesorów strumieniowych taktowanie zegarów GPU na poziomie 625 MHz, a także 2 gigabajty pamięci GDDR3 pracujących z częstotliwością 2000MHz. Wstępna cena karty została ustalona na poziomie niecałych 400 dolarów.

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Konto usunięte
    0
    "Przypomnijmy, że 4850 X2 ma oferować 1600 procesorów strumieniowych". Nie do końca jest to prawda.Mówimy tutaj o procesorach strumieniowych, czyli o fizycznej części układu scalonego.Takich procesorów jest 160 w każdej jednostce GPU 4850 a to są dwa sklejone więc mamy ich 320 z teoretyczną możliwością wykonania 5 instrukcji w jednym cyklu zegara. Z tą teorią nie zawsze wychodzi tak jak w praktyce