SSD

Zaktualizowaliśmy ranking SSD o kilka interesujących modeli

przeczytasz w 2 min.

Najnowsze nośniki nieźle namieszały w naszym rankingu dysków SSD - mamy nowych liderów pod SATA 6 Gb i PCI-Express

Kingston HyperX Predator SSD 480 GB vs OCZ RevoDrive 480 GB

Ostatnio przetestowaliśmy kilka dysków SSD, które wprowadziliśmy do naszego rankingu i... mocno w nim namieszały. Mamy nowych liderów jeżeli chodzi o modele pod SATA 6 Gb/s i PCI-Express.

W naszym rankingu znajdziecie dokładne informacje o przetestowanych przez nas nośnikach – zarówno jeżeli chodzi o specyfikację, jak i ich wydajność w benchmarkach. Zachęcamy też do zaglądania do działu gorące pojedynki, gdzie zestawiamy konkurentów.

Najwydajniejsze dyski korzystają z interfejsu PCI-Express – przykładem tutaj może być Plextor M6e Black Edition 256 GBKingston HyperX Predator SSD 480 GB. Pierwszy z nich to odświeżona wersja testowanego już przez nas modelu Plextor M6e 256 GB, który zarazem jest jedną z najtańszych tego typu konstrukcji na rynku.

Kingston w wielu testach okazał się najwydajniejszym spośród wszystkich testowanych przez nas dysków – w niektórych testach okazał się wydajniejszy nawet od dotychczasowego lidera OCZ RevoDive 350.

GOODRAM Iridium PRO 240 GB vs Samsung SSD 850 PRO 256 GB

Jeżeli chodzi o tradycyjne nośniki pod SATA 6 Gb/s, ostatnio w redakcji gościliśmy następujące modele: Crucial MX200 250 GB500 GB, GOODRAM Iridium PRO 240 GB, a także OCZ Vector 180 960 GB. Największe wrażenie wywarł na nas model z nowej linii Iridium – polski producent pokazał tutaj, że może się równać z topowymi modelami konkurencji, takimi jak Plextor M6 Pro czy Samsung SSD 850 Pro.

GOORAM Iridium PRO 240 GB vs Plextor M6 Pro 256 GB

OCZ Vector 180 960 GB to jeden z najpojemniejszych nośników, które trafiły w nasze ręce - śmiało może on konkurować z modelem Samsung SSD 840 EVO 1 TB.

OCZ Vector 180 960GB vs Samsung SSD 840 EVO 1 TB

Z kolei w kwestii opłacalności poprzeczkę wysoko zawiesiły modele Crucial MX200, które oferują niewiele niższą wydajność względem topowych modeli z naszego zestawienia, ale za to są od nich znacznie tańsze. Konkurencja jednak nie śpi i już testujemy inne bardzo opłacalne nośniki – modele Samsung SSD 850 EVO. Zapowiada się bardzo gorący pojedynek :)

Źródło: inf. własna

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Ruter19
  0
  Nie ma 850EVO a dysk juz jest na rynku długo
  • avatar
   gregory92
   0
   Totalna porażka. Te rankingi to są robione tylko pod prędkości zapisu/ odczytu. A to że taki SSD od kingstona jest beznadziejny bo jest na słabych kościach i słabym kontrolerze to już im zwisa i powiewa....
   • avatar
    Konto usunięte
    -1
    A gdzie są 850 Evo? widzę tylko 850 pro, i 840 evo :S