• benchmark.pl
 • Gry
 • Rise of the Tomb Raider na wyłączność Xboxa wciąż budzi pewne kontrowersje
Gry

Rise of the Tomb Raider na wyłączność Xboxa wciąż budzi pewne kontrowersje

przeczytasz w 1 min.

Współpraca z firmą Microsoft gwarantować ma twórcom możliwość realizacji swoich planów.

Rise of the Tomb Raider

Tomb Raider to bezsprzecznie jedna z najbardziej lubianych serii gier. Fanów jej nie brakuje, ale wciąż istnieją pewne obawy, że wraz z Rise of the Tomb Raider ich grono nieco się zmniejszy.

Wszystkiemu winna może okazać się czasowa wyłączność dla konsoli Xbox One. Ostatnio dowiedzieliśmy się, że gra zwita na PC i PlayStation 4, ale ich właściciele poczekają odpowiednio do początku i końcówki przyszłego roku. Opóźnienie w stosunku do listopadowej premiery na konsoli Microsoftu będzie zatem spore i twórcy zaczynają się z tego tłumaczyć.

Phil Rogers, CEO Square Enix, zapewniał w ostatnim wywiadzie, iż decyzja podjęta została z ciężkim sercem, ale podyktowana została troską o dalsze losy serii Tomb Raider. Współpraca z firmą Microsoft gwarantować ma twórcom możliwość realizacji swoich planów.

„Mam nadzieję, że fani wiedzą, iż to nie była łatwa decyzja. Myślę, że każdy rodzaj współpracy na tym poziomie jest decyzją, która wymagała czasu. Wiedzieliśmy, że to będzie wiadomość, która zawiedzie niektórych fanów. Myślimy o rozwoju naszej marki, a to jest decyzja długoterminowa. Zamierzamy przenieść Tomb Raider na następny poziom. Zaufanie i pasja Microsoftu nam w tym pomogą i jestem pewien, że będzie to świetna gra, z której ludzie będą cieszyć się przez lata.”

A jakie jest wasze stanowisko w całej sprawie? Wierzycie w powyższe zapewnienia czy jednak podzielacie opinie, iż o wszystkim zadecydowały jedynie pieniądze?

Źródło: vg247, examiner

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Marucins
  7
  Oczywiście ze chodzi wyłącznie o kasę.
  To jest fajne.
  "Zamierzamy przenieść Tomb Raider na następny poziom."
  Następny poziom to wyłącznosć na sprzęt sprzed kilku lat. Oczywiście nikt nie mówi że NASTĘPNY poziom ma być wyższy.

  • avatar
   limera1n
   7
   studio ma kłopoty finansowe, od M$ dostaną pieniądze, gra będzie powstawać, będą mieli prace... Dla nich same plusy.
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    Mają kasę od Microsoftu, ale tracą od graczy. Ja na PS4 już nie kupię po takim czasie. Pocieszę się Uncharted.
    • avatar
     Lonnger
     0
     Kasa, kasa, kasa - jakoś mnie to nie dziwi. MS chce napędzić sprzedaż XO, a Ci musieli dostać dobrze w łapę. Ich gra, ich sprawa. Może chcą spróbować wydać TR jak RS wydał GTAV? Może uważają, że dzięki temu więcej zarobią? Jeśli tak, to można spodziewać się wysokiego poziomu produkcji, bo inaczej zyski będą malutkie.
     • avatar
      bandan
      0
      Dokładnie. Następny poziom, to w najlepszym wypadku stanie w miejscu, a najgorszym - krok wstecz. Co takiego oferują konsole ponad PC oprócz tego, że twórcy dostają więcej z góry w łapę? Twórcom już się nie chce nawet gry na PC optymalizować, żałosny poziom, i to mimo, że najlepsze PC oferują wydajność obliczeniową o wiele wyższą od konsoli. Gdyby gra była na wyłączność na PC, dostali byśmy grę nextgenową, przecież na PC da się grać tylko na Windowsie, dlaczego microsoft nie pójdzie w tę stronę? PC to de facto też platforma microsoftu.
      • avatar
       hex3n
       0
       Billy kupując Rise of the Tomb Raider na wyłączność naraża się tylko na kolejne straty. Pewnie zapłacił jak za złoto i myśli że sprzedaż X1 się ożywi.
       • avatar
        prime27pl
        0
        Może się skusze na xbox one .
        • avatar
         entropic
         0
         Spokojnie i bez spinki poczekam sobie na wersje pc, mam nadzieje ze bedzie tak samo dobrze chodzic jak poprzedni TR
         • avatar
          Lordani66
          0
          Ale jakie kontrowersje? Jedynym powodem tego "zabiegu" jest chęć walki MS z Sony (TR vs Uncharted 4), bo to de facto jedyny wrog jaki MS moze zagrozic. BO co niby? PC? xD