Technologie i Firma

Robert Gryn - pierwszy start-upowiec na liście najbogatszych Polaków

przeczytasz w 2 min.

Swój start-up - Codewise - prowadzi dopiero od czterech lat, dziś jego majątek wyceniany jest na 710 milionów złotych.

Czy na start-upie można się dorobić? 57. pozycja Roberta Gryna na liście najbogatszych ludzi w Polsce jest najlepszym dowodem na to, że tak.

Gryn stoi za Codewise – start-upem zajmującym się tworzeniem narzędzi do usprawniania marketingu w Internecie, na czele z platformą do monitorowania skuteczność działań reklamowych w sieci. Flagowymi produktami są Zeropark i Voluum, a wśród klientów znajdują się agencje, które obsługują Ubera i Facebooka.

Codewise – innowacyjny start-up 

Trudno w prosty sposób wytłumaczyć, na czym konkretnie polega działalność Codewise, ale efekty są wymierne, dlatego też z pozyskaniem klientów nie ma problemu. Każdy chce przecież na swoim biznesie zarabiać więcej, a firma Gryna to umożliwia.

Firma Codewise powstała niedawno, bo w 2011 roku. Dopiero dwa lata później jednak jej właścicielem został Robert Gryn i wtedy zaczęło się pasmo większych i mniejszych sukcesów, o czym najlepiej świadczy wzrost przychodów o 13 000 proc. w zaledwie cztery lata.

Pierwszym ogromnym sukcesem było umieszczenie w ubiegłym roku Codewise na trzecim miejscu w rankingu najbardziej innowacyjnych firm technologicznych z Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki – Deloitte Technology Fast 500.

Najmłodszy z polskich bogaczy

Kolejnym dowodem na skuteczność działań Gryna jest jego pojawienie się na liście najbogatszych Polaków „Forbesa” i to na 57. pozycji, wyższej niż Michała Kicińskiego (jednego z twórców CD Projektu). Zapewnił mu ją majątek wyceniany na 710 mln złotych. 

Właściciel Codewise jest pierwszym start-upowcem, któremu udało się wejść do rankingu stu najbogatszych Polaków, a także najmłodszym biznesmenem na liście, który swój majątek osiągnął samodzielnie. Robert Gryn ma dopiero 30 lat.

Jak Gryn zdołał osiągnąć tak ogromny sukces? 

On sam twierdzi, że sekret tkwi w odpowiednim podejściu do biznesu, a przede wszystkim – do ludzi. Obecnie Codewise zatrudnia 110 pracowników (średnia wieku: 29 lat) i nie chce, by byli oni „niewolnikami korporacji”.

Model, na którym Gryn opiera działalność swojej firmy, to „lifestyle business”, czyli podkreślanie odpowiedniego balansu pomiędzy życiem zawodowym a osobistym. Jego motto zaś to: „Ludzie, produkt, zysk – dokładnie w tej kolejności”.

„W Codewise każdy czuje się odpowiedzialny za rozwój firmy i realizuje swoje zadania w stu procentach. Jednocześnie, stawiamy na to, by praca nie była wyłącznie przykrym obowiązkiem, a inspirującą podróżą pełną wyzwań” – mówi Gryn.

„W przerwie między pracą a projektami dajemy sobie czas na relaks. Trening na siłowni po kilkugodzinnym siedzeniu przy biurku jest w stanie zdziałać cuda. Takie podejście maksymalizuje kreatywność i efektywność pracy” – dodaje.

Receptą na sukces jest więc najwyraźniej robienie tego, co się kocha, dążenie do celu i zachowywanie zdrowej równowagi pomiędzy pracą a życiem prywatnym.

Źródło: Business Insider, Forbes, Codewise

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  11
  "57. pozycja na Roberta Gryna na liście najbogatszych ludzi w Polsce jest najlepszym dowodem na to, że tak."

  Coś w tym zdaniu jest nie tak, nie ma takiej pozycji na Roberta Gryna, chyba, że to jakaś absolutna nowość.
  • avatar
   xchaotic
   0
   "Trudno w prosty sposób wytłumaczyć, na czym konkretnie polega działalność Codewise" - to tak jak wieszkosc unicornow