• benchmark.pl
 • Mobile
 • Rovio przechodzi restrukturyzację - duże zwolnienia w ekipie twórców Angry Birds
Mobile

Rovio przechodzi restrukturyzację - duże zwolnienia w ekipie twórców Angry Birds

przeczytasz w 1 min.

Początek końca Angry Birds? Na tego typu osądy zdecydowanie za wcześnie.

Angry Birds

Jeśli mowa o grach mobilnych, to niemal każdemu na myśl przychodzi zapewne cykl Angry Birds. Studio Rovio wypłynęło dzięki niemu na szerokie wody i mogłoby się wydawać, że jeszcze przez długi czas będzie wiodło mu się bardzo dobrze. Ostatnie informacje poddają to w drobną wątpliwość.

Już w zeszłym roku Rovio zdecydowało się na uszczuplenie swojego składu. Teraz sytuacja się powtarza. Co więcej, zwolnienia są duże, ponieważ pracę stracić ma aż 213 osób, które zajmowały się zarówno grami, jak i szeroko pojętymi akcesoriami związanymi z Wściekłymi Ptakami.

Oficjalnie wszystko określane jest mianem restrukturyzacji, dzięki której kolejne projekty realizowane będą z większą skutecznością. Dodatkowo każda osoba odchodząca z Rovio otrzymać ma wsparcie, chociaż nie ujawniono, co konkretnie ma to oznaczać. Wiadomo za to, że redukcja etatów nie dotyczy działu, który przygotowuje film The Angry Birds Movie mający trafić do kin latem przyszłego roku.


Czy doniesienia te oznaczać mogą koniec serii gier Angry Birds? Raczej nie. Zainteresowanie, jakie wzbudziła ostatnia części daje podstawy sądzić, że w przyszłości jeszcze o niej usłyszymy.

Źródło: vg247, technobuffalo, youtube - Angry Birds

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Smuga
  1
  Ostatni debilny i żałosny model płatności w AB2 daje dobitnie do zrozumienia, że mają problemy z kasą.
  • avatar
   Marucins
   1
   Masakra ile oni ludzi zatrudniali - co ta hołota robiła?
   • avatar
    limera1n
    1
    Taką grę jest w stanie zrobić średno ogarnięta, kilkuosobowa grupa studentów ta restrukturyzacja nie może powodowac zdziwienia