SSD

RunCore Kylin II: szybkie dyski SSD 120, 240 i 480 GB - dane techniczne

przeczytasz w 1 min.

Problemy z tradycyjnymi twardymi dyskami powodują wzrost zainteresowania dyskami SDD, możliwe że te staną się dzięki temu powszechniejsze i tańsze. Ale jak naprawdę będzie to dopiero zobaczymy. Na razie producenci wprowadzają nowe modele dysków SSD. Firma RunCore również powiększa swoją rodzinę 2,5 calowych dysków SSD o trzy złote modele z serii SSD Kylin II.

SSD RunCore Kylin II

W skład wyżej wymienionej rodziny dysków wchodzić będzie model 120 GB, 240 GB i 480 GB. Każdy z nich będzie komunikował się z komputerem za pomocą interfejsu SATA 3, a pracę dysku kontrolować będzie kontroler SandForce. Dyski działają z prędkością zapisu równą 500 MB/s i odczytu 540 MB/s. Bezawaryjny czas pracy dysków wynosi 2 miliony godzin. Wskaźnik IOPS dla zapisu wynosi 45 000, a dla odczytu 60 000 dla danych losowych 4 KB. Dyski będą zbudowane z kości SLC, ale tylko model 120 GB i 240 GB, natomiast model 480 GB będzie zbudowany z kości MLC. Będą one produkowane w 25 nm procesie technologicznym.

Ceny nowych dysków nie są na razie znane.
 

Więcej o dyskach SSD:

Źródło: tcmagazine

Komentarze

24
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  2
  Przewidywane ceny: 120 drogo, 240 drożej, 480... brak słów.
  • avatar
   jeomax.co.uk
   0
   SSD to zaden dysk. To po prostu naped, nawet rozszyfrowujac skrot SSD na koncu widac "drive", nie "disk". Choc wlasciwie teraz wychodzi rzetelnosc pierwotnego tlumaczenia z angielskiego na polski, bo w sumie moznaby sie czepiac, gdzie i tu jest jakis naped :)
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Niech najpierw ceny spadną SSD to wtedy kupię, bo nie zamierzam wywalać na dysk 250GB 800-900zł xD
    • avatar
     -2
     Takie osiągi jak modele z SF2281 i MLC ;/
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Od dawna nie było konsumenckich SSD SLC. Zobaczymy co obecnie jest w stanie zaoferować SLC na nowoczesnym i wydajnym kontrolerze.
      • avatar
       jarzu
       0
       SLC = drogo a nawet bardzo drogo
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Czekam na niższą cenę, ponieważ cena w okolicach 2k zł za 256GB to jest trochę zbyt dużo jak na sensowny dysk twardy, nawet ssd.
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Skoro mniejsze modele to SLC to spodziewałem się większego IOPSa. Maksymalnej prędkości nie da się zwiększyć bo SATA3 wsio hamuje. Zatem żadna rewelka oczywiście poza spodziewaną okrutną ceną. A nam pozostaje czekać na nowocześniejsze międzymordzia łączące SSD z MB, bo nie każdy ma tyle odpowiednich dziur pci-e w swojej płycie coby tam te lepsze SSD pci-e powciskać.
         • avatar
          sevae
          0
          To ma SandForce... bałem się kupić SandForce. Wybrałem Samsung 470 bo w laptopie mam SATA 2, do SATA 3 to jak już gdzieś napisałem albo Crucial M4 na MARVELU albo Samsung 830.