Ciekawostki

Co Samsung zrobi z wycofanymi Galaxy Note 7?

przeczytasz w 1 min.

Firma Samsung ma pomysł na to, jak sprawić, by porażka smartfona Galaxy Note 7 było dla niej nieco mniej kosztowna. I to dobry pomysł.

Na rynku pojawił się już odnowiony Galaxy Note 7, ale w magazynach Samsunga znajduje się mnóstwo egzemplarzy wycofanych ze sprzedaży smartfonówwadliwymi akumulatorami. Co koreański producent zamierza z nimi zrobić? Zgodnie z przyjętą ostatnio polityką – poddać recyklingowi.

Wycofane Note’y mają dać łącznie około 157 ton materiałów z odzysku. To złoto, srebro, kobalt i miedź, jak również wyświetlacze, kości pamięci czy moduły aparatów. Producent nie zdradzał do tej pory szczegółów na temat tego, czy wszystko to zostanie następnie wykorzystane do produkcji kolejnych urządzeń albo do naprawy sprzętu znajdującego się już w rękach konsumentów.

Same komponenty bez wątpienia jednak otrzymają drugie życie. W oficjalnym komunikacie czytamy bowiem, że zapadła decyzja o tym, by część podzespołów wykorzystać między innymi w celach serwisowych. To nie dziwi, bo śledztwo wykazało, że źródłem problemów były akumulatory, a nie inne elementy. 

Samsung oczywiście nie zdoła w ten sposób odzyskać 5,4 miliarda dolarów, a tyle właśnie kosztowała go „wpadka” związana ze smartfonem Galaxy Note 7. Z pewnością jednak podjęty wysiłek i politykę przyjazną środowisku warto pochwalić. Sam producent zapowiedział też, że rozpoczął wdrażanie bardziej rygorystycznych procedur kontroli jakości, co powinno przełożyć się na brak tego typu sytuacji w przyszłości. Nie pozostaje nic innego jak trzymać kciuki.

Źródło: Engadget, Business Insider, Samsung

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  speedy9
  2
  Jak dla mnie to podejście jest trochę bez sensu. Nie lepiej wymienić baterie na bezpieczne (grubsze) i część obudowy i sprzedać te Noty nawet za sporo niższą cenę? Część kasy się w ten sposób odzyska, a chętnych by na pewno znaleźli.
  • avatar
   Konto usunięte
   2
   Przecież o tym recyklingu wiadomo od kilku miesięcy, sami o tym pisaliście.
   http://www.benchmark.pl/aktualnosci/galaxy-note-7-jednak-wroci-do-sprzedazy.html
   • avatar
    michael85
    0
    A zaraz wyjdzie nowa afera że jakiś tam model ma część wyświetlaczy normalnych a w innych egzemplarzach użyto tych z odzysku i są jakieś różnice lub problemy, tak jak miało to miejsce z pamięciami w Huawei P10 bodajże.
    • avatar
     suchy262
     0
     Dwa tygodniu był już artykuł o tym telefonie.

     Stało się, odnowiony Galaxy Note 7 trafia do sprzedaży
     http://www.benchmark.pl/aktualnosci/samsung-galaxy-note-7-fe-smartfon-trafia-do-sprzedazy.html
     • avatar
      vegasnight9
      0
      A tymczasem u polskich januszy biznesu pojawiły się oferty na allegro Note Fe.... 610 dolarów... Tiaaaaaaaa