Telewizory

Samsung QLED TV - nowe telewizory pokazane światu

przeczytasz w 2 min.

Podczas CES 2017 firma Samsung zaprezentowała swoje najbardziej zaawansowane telewizory LCD na rok 2017. Powitajcie nową serię - QLED TV.

Firma Samsung przywiozła ze sobą na targi CES 2017 tegoroczną linię telewizorów. Czas przyzwyczaić się do nowej nazwy – QLED. Na jakie inne zmiany mogą liczyć przyszli nabywcy i czym te urządzenia mogą się pochwalić?

QLED = LCD

QLED – nietrudno nie dostrzec kreseczki w „Q” i przeczytać to jako OLED, co jest bardzo sprytnym zabiegiem marketingowym. Podkreślmy jednak fakty – QLED to seria zaawansowanych telewizorów LCD firmy Samsung, która jest naturalną kontynuacją obecnej od jakiegoś już czasu na rynku serii SUHD. 

Samsung QLED przód

Nowa nazwa komplikuje też nieco sprawę, jako że do tej pory spodziewaliśmy się, że QLED będzie nowym wariantem wyświetlaczy OLED z kropkami kwantowymi.

Co potrafi Samsung QLED TV?

Przejdźmy jednak do rzeczy ważniejszych niż nazewnictwo, czyli tego, czym telewizory Samsung QLED mają wyróżnić się na tle konkurencji. Odpowiedź brzmi – bez zaskoczenia – wysoką jakością obrazu. Producent zapowiada bardzo wierne odwzorowanie obrazu, żywe kolory i głębokie (przynajmniej jak na LCD) czernie. Ma to być efekt zastosowania między innymi nowego typu kropek kwantowych – Metal Quantum Dot (z domieszką aluminium).

Samsung QLED tył

Czym jeszcze będą mogły pochwalić się telewizory QLED? Po pierwsze, oczywiście: rozdzielczością 4K / Ultra HD, ale do tego zdążyliśmy już się przyzwyczaić. Interesująco brzmi z kolei obietnica jasności na poziomie 1500-2000 nitów (w ubiegłorocznych modelach SUHD było to 1000 nitów). Producent deklaruje również, że jego nowe urządzenia będą w stanie reprodukować 100 proc. przestrzeni barw DCI-P3. Oczywiście nie mogło zabraknąć również odświeżonego systemu Smart TV Tizen (i nowego pilota).

Samsung QLED Smart TV

Trzy modele Samsung QLED na rok 2017

W 2017 roku do sklepów trafią trzy modele z serii Samsung QLED – Q7, Q8 i Q9. Co ciekawe, w przeciwieństwie do poprzednich lat flagowy telewizor (czyli Q9) będzie miał płaski, a nie zakrzywiony ekran. Nabywcy będą mogli zdecydować się przekątną 65 lub 88 cali. Dopiero drugi model (Q8) jest zakrzywiony i będzie dostępny w wersjach: 55, 65 i 75 cali. O Q7 wiadomo na razie niewiele. 

Samsung QLED wygląd

Ceny i szczegóły odnośnie do specyfikacji pozostają tajemnicą.

Źródło: Samsung, Engadget

Komentarze

21
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  13
  Samsung nie potrafi zrobić konkurencyjnego TV Oled to robi przekręt z nazwą.
  • avatar
   Konto usunięte
   10
   Robienie idiotów z klientów level:Samsung.
   • avatar
    brigthmight
    9
    QLED to nawet lepsze od głośnika 4k.
    • avatar
     jonny2003
     5
     Z tego co ostatnio słyszałem to samsung jako jedyny opiera się oledom, bo ponoć Sony, Panasonic i inne w tym roku stawiają również na oledy.
     Samsung się opiera i podrabia nazwę. Pojechali po całości...
     • avatar
      Tomasz Słowik
      1
      Włączam, oglądam film i wyłączam. OLED kupiłem tylko w tym celu. Jak ma mi coś brzdąkać w tle to sobie odpalam muzykę na kolumnach, a nie słucham tego medialnego mózgotrzepa.
      • avatar
       Alamar
       0
       Plazma Panasonica i oleda nie dorastaja do piet, to kolejny krok w celu robienia marketingu zamiast kroku z wyjscia z choroby lcd ktore musi umrzec aby bylo miejsce na lepsza technologie w masowej produkcji, wtedy tez ceny beda normalne.