Telewizory

Telewizor Samsung z 55" zakrzywionym ekranem OLED kosztuje w Korei 15 mln wonów

z dnia
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
23 komentarze Dyskutuj z nami

LG nie jest jedyną firma, która w tym roku wypuściła na rynek 55-calowy telewizor z zakrzywionym ekranem typu OLED. Dołączył do niej właśnie Samsung.

Samsung 55 zakrzywiony OLED telewizor

LG nie jest jedyną firmą, która w tym roku wypuściła na rynek 55-calowy telewizor z zakrzywionym ekranem typu OLED. Dołączył do niej właśnie Samsung.

Samsung to kolejna firma, która postanowiła stworzyć telewizor z zakrzywionym ekranem typu OLED. 55-calowy model, podobnie jak propozycja LG, charakteryzować ma się dużą ergonomią, poprzez utrzymanie wszystkich punktów ekranu w równej odległości od oka. Oczywiście zostanie on także wyposażony w większość funkcji spotykanych w standardowych telewizorach tej marki – w tym nawet w multi-view (możliwość oglądania dwóch programów przez dwie osoby jednocześnie – dzięki wykorzystaniu okularów 3D).

Telewizor jest jak na razie dostępny wyłącznie na rynku koreańskim. Tam jego cena wynosi 15 mln wonów, a więc około 13 tysięcy dolarów – cena konkurencyjnego modelu LG jest o 500 dolarów wyższa. Dostępność urządzenia na pozostałych rynkach pozostaje jak dotąd zagadką. Nie powinniśmy się go jednak u nas zbyt szybko spodziewać.

Źródło: Engadget

Komentarze

23
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  I jak tu teraz zmierzyć kąty widoczności? Redaktorzy będą musieli trochę podszkolić się w matematyce :-)
  17
 • avatar
  AndreoKomp
  Zakrzywiony ekran ma sens ale jak ogląda go jedna osoba i siedzimy w odległości dla której to zakrzywienie jest stworzone. Tylko w jednej ściśle określonej odległości od ekranu możemy powiedzieć że każdy jego punkt jest w tej samej odległości od oczu. Przy zakrzywionym ekranie kąty widzenia mogłyby być beznadziejne, bo i tak na każdy punkt patrzymy na wprost, oglądanie go z boku mija się kompletnie z celem.
 • avatar
  biolog
  telewizor dla ogladajacych w samotnosci. Moze w kiblu by sie sprawdzil
 • avatar
  K.L.F
  Mnie zainteresowała ciekawostka: "cena konkurencyjnego modelu LG jest o 500 dolarów wyższa".
  Płacąc 13 tys. $ nie widzę zbyt dużej różnicy.Na dodatek to cena w której można kupić ten rodzaj TV a nie realny koszt produkcji który jest na pewno o połowę(co najmniej) niższy.
 • avatar
  kot-kreskowy
  Dobrze,że napisaliście że kosztuje 15 mln wonów - w takiej cenie biere go!
  -1
 • avatar
  BumCykCyk
  Kupowałbym
  -17
 • avatar
  mika34
  Jezeli usiadloby okolo 10 osob obok siebie w odleglosci okolo 6,7 metrow, to na krancach nie byloby wcale tak ergonomicznie. :) to jedyna wada, ]