Monitory

Samsung: trzy monitory z nowymi matrycami Super PLS

przeczytasz w 1 min.

Samsung zaprezentował trzy nowe monitory skierowane głównie do profesjonalistów. Wszystkie odznaczają się wykorzystaniem ekranów wykonanych w technologii Super PLS (Super Plane to Line Switching). Bogatą już ofertę Samsunga zasilił tym razem jeden monitor o przekątnej 27 cali (SyncMaster S27A850) i dwie 24-calowe konstrukcje (S24A650 i S24A350T).

Najciekawszą informacją dotyczącą nowych produktów Samsunga jest wykorzystanie paneli Super PLS. Według koreańskiej firmy ich produkcja jest aż o 15% tańsza, przy czym zapewnia lepszą jakość niż technologia IPS. Mowa tutaj o lepszych kątach widzenia czyli 178 stopni w pionie i poziomie (po 170 przy IPS) oraz lepszej jasności ekranu (wyższej o 10% od IPS).
 

Monitory Samsunga z panelami Super PLS
 

Wykorzystanie paneli Super PLS to nie jedyna cecha łącząca trójkę dzisiejszych bohaterów. Wszystkie trzy monitory mieć będą matryce podświetlane diodami LED, czujnik mierzący natężenie światła i dopasowujący jasność ekranu oraz sensory wygaszające ekran gdy nikt przed nim nie siedzi.

Nowe Samsungi charakteryzują się również kontrastem na poziomie 3000:1 oraz funkcją PiP (Picture in Picture). Do komputera podłączymy je przy pomocy złączy D-Sub, DVI, HDMI oraz w przypadku modeli S27A850 i S24A650 również DisplayPort.

Czas na różnice. Rozdzielczość modelu SyncMaster S27A850 jest równa 2560 x 1440 pikseli, obydwa pozostałe modele mają „tylko” rozdzielczość Full HD czyli 1920 x 1080. Modele S27A850 i S24A650 wyposażono również w specjalna podstawka pozwalająca na korzystanie z funkcji pivot - obracanie ekranu do pionu.

Cena za monitory Samsung SyncMaster S27A850, S24A650 oraz S24A350T to kolejno 1100, 545 oraz 277 dolarów. Ceny te obowiązują w Korei Południowej gdzie monitory są już dostępne, do Europy powinny trafić niebawem.


Więcej o monitorach:

Źródło: TechConnect Magazine

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  okar19
  0
  Ufunduje mi ktoś ?
  • avatar
   maker
   0
   Wykorzystanie paneli IPS to nie jedyna cecha łącząca trójkę dzisiejszych bohaterów.

   Powinno byc "Super LPS"
   • avatar
    webmaniack
    0
    czy mogą one konkurować z profesjonalnymi NEC czy EIZO, które są na IPS ? Szczerze mówiąc wstyd mi, ale pierwszy raz słyszę o Super PLS, na google można znaleźć tyle co tu. Samsung średnio mi się kojarzy z profesjonalnym zastosowaniem ich monitorów, choć matryce produkują dla najlepszych.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     I widać jakie przekamanie. Produkcja 15% tańsza. Monitor 30% droższy.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      pierwsze matryce i monitory z technologią PLS i odrazu są "Super". Głupota jak się patrzy. Teraz powinny być normalne PLS a za rok powinni dodać Super przy okazji jakiejś nic nie znaczącej zmiany :)
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Całkiem tanie są tanie.
       • avatar
        vteccorp
        0
        "Według koreańskiej firmy ich produkcja jest aż o 15% tańsza, przy czym zapewnia lepszą jakość niż technologia IPS. Mowa tutaj o lepszych kątach widzenia czyli 178 stopni w pionie i poziomie (po 170 przy IPS) oraz lepszej jasności ekranu (wyższej o 10% od IPS)"

        Jak dla mnie, to ciut większe kąty widzenia i trochę większa jasność podświetlenia ni jak się ma do JAKOŚCI OBRAZU! Do tego, jak ktoś słusznie zauważył - matryca 15% tańsza w produkcji a końcowy produkt o 30% droższy ;) ...ale co ja tam wiem?! :E
        • avatar
         Nalovp
         0
         Nic koreańskiego i tak nie kupię,to jak wiązanie pętli na własnej szyi.Koreańce zniszczyły nam naszą europejską nokię,philipsa i wiele innych.
         Jeszcze trochę to nas zeżrą w postaci kurczaka w 5 smakach.