• benchmark.pl
 • Netflix
 • Nowy sezon Black Mirror – czyli tajne źródła, kontrakty niemożliwe i pandemiczna publika
Filmy / seriale / VOD

Nowy sezon Black Mirror – czyli tajne źródła, kontrakty niemożliwe i pandemiczna publika

przeczytasz w 1 min.

Niemal trzy lata od premiery ostatniej odsłony serialu Variety postanowiło podzielić się swoimi tajemniczymi źródłami z szerszą publicznością. A wieści są przednie – wygląda na to, że 6. sezon Black Mirror powoli staje się faktem.

Co już wiemy o nowym sezonie Black Mirror?

Źródła wskazują, że powstaje nowa seria antologii „Czarne lustro”, a obecnie trwa casting

– zdradza Variety.

Sezon 6. Black Mirror ma składać się z większej ilości odcinków. Ma być też bardziej kinowo – każdy z segmentów to niezależny film i, tak jak dotychczas, kompletna historia. Serial udostępniany będzie na Netfliksie, który w nową firmę Brookera – twórcy antologii  –  zobowiązał się zainwestować… nawet 100 milionów dolarów. Nie obyło się jednak bez zawirowań.

Sezon 6. Black Mirror – czyli nie ma kontraktów niemożliwych

Dlaczego przyszło nam tak długo czekać? Cóż, po drodze pojawiły się pewne perturbacje natury prawno-biznesowej. Po odejściu Charliego Brookera z House of Tomorrow prawa do tytułu pozostały w rękach macierzystej Endemol Shine Group, ostatecznie przejętej przez Banijay Group. Brak porozumienia z tą ostatnią oznaczał wielki znak zapytania dla losów produkcji. 

Nie bez znaczenia pozostawały również ścieżki twórcze samego Brookera, który w pandemicznych realiach postanowił ukierunkować się na komedię:

W tym momencie nikt nie przyjąłby historii o rozpadających się społeczeństwach. Chcę rozwinąć swoje umiejętności jako komik, więc piszę scenariusze, których celem jest rozbawienie ludzi – zdradził dla U.K. Radio Times.

Ostatecznie kontynuacja Black Mirror na Netfliksie ma jednak zagościć – wypracowanie wspólnego scenariusza okazało się więc kwestią czasu. 

Czekacie na premierę? 

Źródło: Variety; fot. materiały prasowe

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  KENJI512
  7
  Black Mirror na Netflixie, czyli pokazanie strasznej historii przyszłości, gdzie biali i hetero zawładnęli światem i o boże, kazali kobietom dzieci rodzić!
  • avatar
   NiemenCrystal
   1
   Czy wiecie, że szkło kryształowe wykorzystywane jest też w znanej biżuterii firmy Swarovski? Założyciel firmy i twórca legendy marki, Daniel Swarovski, sam produkował szkło kryształowe do swojej biżuterii, a jego autorska receptura jest tajna do dziś. Macie okazję ozdobić swój dom/mieszkanie i wydobyć z niego jeszcze więcej piękna dzięki misom i wazonom ze szkła kryształowego! Podrzucam wam link do takich mis i wazonów, serdecznie polecam

   niemencrystal,com/kategoria-produktu/misy-i-wazony/ (Zamieńcie przecinek na kropkę)
   • avatar
    nevermind
    -3
    Pandemia którą jeden gość zakończył z dnia na dzień, czyli dokonał coś z czym wiele krajów nie mogło sobie poradzić przez ponad 2 lata xD
    Takie to straszne było.
    • avatar
     Lexus404
     0
     moze chociaz jakas informacja kiedy premiera? pseudoautorko
     • avatar
      tasioros
      0
      Ach, Black Mirror... swego czasu była to dla mnie jedna z lepszych rzeczy jakie przytrafiły się telewizji. Po niemożliwie miałkim sezonie piątym już nie wierzę, że ta seria będzie równie dobra jak za swoich początków. Patronat Netflixa również tu raczej nie pomaga. Ale gdzieś tam w środku jeszcze tli się ta naiwna iskierka nadziei, że może dostaniemy coś konkretnego.
      • avatar
       youkai20
       0
       Thanks, but no, thanks.