Komputery

Siemens ucieka od komputerów?

przeczytasz w 1 min.

Niemalże 10 lat temu na rynku sprzętu informatycznego pojawiła się nowa marka Fujitsu Siemens. Zrodziła się ona jako spółka w której swoje udziały po połowie mieli Niemcy i Japończycy. Od tego czasu firma produkuje sprzęt przeznaczony zarówno dla klientów indywidualnych jak i biznesowych. Od wyspecjalizowanych komputerów klasy mainframe, zaawansowanych jak i prostych serwerów, aż po tradycyjne laptopy czy desktopy.

Wygląda jednak na to, że długoletnia współpraca potężnych graczy może wkrótce dobiec końca. Niemiecki Siemens po tym jak kilka lat temu wycofał się z produkcji telefonów komórkowych, dziś rozważa czy kolejnym do „odstrzału” nie stanie się działa produkcji sprzętu komputerowego. W związku z planami o których donoszą amerykańskie serwisy internetowe jak i niemieckie gazety, może okazać się, że dalszy los spółki Fujitsu Siemens zawisły na włosku.

Na razie jednak nie zapadły żadne kluczowe decyzje ale wiadomo, że przedstawiciele Siemensa nie wykluczają takiej ewentualności. Nie wiadomo również czy Siemens miałby się wycofać zarówno z produkcji sprzętu dla klientów biznesowych jak i indywidualnych. O tym jak potoczy się dalszy los Fujitsu Siemens na pewno zdecydują najbliższe 3 miesiące – do końca roku muszą zapaść wiążące decyzje. Co ciekawe, w całej tej historii pojawia się jeszcze jeden gracz, jakim jest chiński Lenovo. Mówi się, że to on może stać się nowym udziałowcem w spółce FS po odejściu niemieckiego koncernu.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!