Obudowy

SilentiumPC Regnum RG1 - tania obudowa z "piwnicą"

przeczytasz w 1 min.

SilentiumPC zaprazentowało najtańszą na rynku obudowę z fabrycznie montowaną osłoną zasilacza.

SilentiumPC jest już znane na rynku z ciekawych obudów komputerowych. Firma postanowiła rozszerzyć swoją ofertę o kolejny produkt.

Regnum RG1 ma być propozycją dla osób szukających obudowy z tzw. piwnicą w przystępnej cenie. Zaletą zastwosowania dwukomorowej budowy jest oddzielenie zasilacza, a co za tym idzie jego okablowania od pozostałych komponentów. Wpływa to na walory wizualne jak i pozwala usprawnić cyrkulację powietrza.

Obudowa ma wymiary 430 x 447 x 208 mm oraz wagę 4,4 kg. Jest przystosowana do montażu płyt w formacie ATX lub mATX. W konstrukcji przewidziano miejsce dla dwóch dysków 3,5" oraz dwóch 2,5", ponadto w szkielecie zostały umieszczone dwie zatoki 5,25" oraz siedem slotów na karty rozszerzeń. Obudowa jest w stanie pomieścić chłodzenie procesora o wysokości do 160 mm, a maksymalna długość karty graficznej to aż 380 mm.

Niestety do obudowy producent dołącza tylko jeden wentylator o średnicy 120 mm, który pracuje ze stałą prędkością 1200 RPM, co nie zmienia faktu, że opcjonalnie można dołożyć jeszcze pięć takich samych "śmigieł". Panel I/O został umieszony w przedniej części górnego panelu, a w jego skład wchodzą dwa porty USB 3.0, złącza audio oraz przyciski power i reset.

Regnum RG1 jest już dostępny w sprzedaży, a jego cena jest niewygórowana - 129 zł, co czyni z niego ciekawą propozycję do tanich zestawów.

Źródło: SilentiumPC

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kladiator
  7
  Bardzo ładna obudowa, tania, ale coś się boje o blachy jak to waży tylko 4,4kg.
  • avatar
   ADR15
   3
   Jestem w lekkim szoku. 130 zł i jeszcze to wygląda?
   Chyba jedna z ładniejszych obudów od SPC...
   Tylko ciekawe jak w rzeczywistości to to się prezentuje.
   • avatar
    kitamo
    2
    Tylko ze po zamontowaniu do niej chlodzenia wodnego niestety obudowa zacznie tracic geometrie (tak jak wiele innych tanszych konstrukcji). Niestety blacha tu jest biedna strasznie, ale w tej cenie to ciezko by bylo znalezc cos lepszego.
    • avatar
     DaroBenchmarkPC
     0
     Ciekawe czy kiedyś zrobią budę w stylu i funkcjonalności Phanteksa za połowę ceny :) może kiedyś.... one day.... (po day jest echo :D )
     • avatar
      XaRaDaS
      0
      Jakoś nie za bardzo widzę jak tam dyski umieścić, czyżby tylko przykręcane są z jednej strony, a z drugiej sobie dyndają ?
      • avatar
       kokosnh
       0
       szkoda że góra zamknięta.