• benchmark.pl
 • Gry
 • Czekasz na Humankind? Mamy dwie wiadomości - dobrą i ciekawą
Gry

Czekasz na Humankind? Mamy dwie wiadomości - dobrą i ciekawą

przeczytasz w 2 min.

Zanosi się na to, że kolejnych opóźnień nie będzie. A skoro tak, Humankind trafi do graczy już za kilka dni i okazuje się, że niektórzy będą mogli pograć bez większych wydatków.

Humankind w Xbox Game Pass

Gdyby udało się zrealizować pierwotne założenia, premiera Humankind odbyłaby się jeszcze w zeszłym roku. Ostatecznie twórcy potrzebowali jednak więcej czasu, dlatego wciąż czekamy. Już niedługo, bo do 17 sierpnia.

Na ostatniej prostej przed debiutem pojawiła się informacja, która powinna ucieszyć abonentów usługi Xbox Game Pass. Humankind ma bowiem dołączyć do katalogu gier, które są im oferowane. Co ważne, już w dniu swojej premiery. Oczywiście mówimy o Xbox Game Pass w wersji PC, bo tylko na tę platformę zmierza nowa produkcja Amplitude Studios.

Nowy zwiastun Humankind, skala gry w liczbach

Jednocześnie pojawił się nowy zwiastun, za pośrednictwem którego twórcy chwalą się skalą gry. Jak łatwo się domyślić, reklamują ją pokaźnymi liczbami.

Humankind ma pozwolić na stworzenie ponad 1 000 000 wyjątkowych cywilizacji. Zaoferuje między innymi aż 60 różnorodnych kultur historycznych, 129 rodzajów jednostek, 10 biomów i 45 różnych gatunków zwierząt. Rozwój cywilizacji wspomogą 93 rodzaje technologii. Wspomniano też, że podczas rozgrywki można będzie usłyszeć ponad 1300 oryginalnych dźwięków towarzyszących działaniom na mapie oraz 280 majestatycznych utworów w aranżacji Arnauda Roysa.

W grze znajdzie się nawet edytor do tworzenia awatarów. Ten wybrany na początku awatar będzie zmieniać się wraz z rozwojem cywilizacji. W zależności od podejmowanych decyzji, przybierze jeden z 122 dostępnych ubiorów i wyrazi swoją aprobatę lub dezaprobatę do podjętych działań odpowiednią kwestią dialogową.

Czekacie? Polskim wydawcą gry jest firma Cenega, która przygotowała nie tylko polską wersję językową (napisy), ale też premierowe wydanie pudełkowe z dodatkami i wyjątkową okładką, którą zaprojektował Przemysław Świszcz.

Źródło: Cenega

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Ciekawski_
  1
  1. Biomy to typ terenu/klimatu?
  2. Tylko 93 rodzaje technologii?
  2.1. Będą się na nie składać pojedyncze wynalazki?
  3. Tylko 129 rodzajów jednostek?
  3.1. Bedzie się dało je modyfikować w ramach tego rodzaju?
  Jeśli odpowiedź na 2.1 i 3.1 jest negatywna, to zapowiada się strasznie uboga gra.
  ALE za to 122 ubiory dla Avatara?! Dla kogo to ma być gra? Bo na pewno nie dla stratega.
  • avatar
   Gadon
   1
   "...okazuje się, że niektórzy będą mogli pograć bez większych wydatków." To odnośnie game passa? Hmmy uwzględniając, że w takie gry się gra zwykle 3000 godzin to chyba taniej wyjdzie kupić niż abonament płacić...
   • avatar
    pawluto
    -1
    Wreszcie coś nowego w grach komputerowych...