Gry

Sony ingeruje w zawartość New Xbox Experience

przeczytasz w 1 min.

Jak zapewne wiecie dziś ma miejsce premiera nowego interfejsu graficznego konsoli Xbox 360 nazwanego New Xbox Experience.  O tym jakie nowe usługi oferuje nam zmiana wspomnianego wyżej dashboardu mogliście przeczytać już wczoraj na łamach naszego serwisu. 
Obserwując  entuzjastyczne reakcje graczy na NXE można przyjąć, iż pomysł jego wprowadzenia był krokiem milowym dla dalszego rozwoju konsoli Xbox 360. Niewątpliwie  odniesie on wielki sukces.

I choć dzisiejsza premiera jest prawdziwie wielkim wydarzeniem nie obyło się bez małego skandalu. Oto bowiem okazało się, że koncern Sony wycofał dziś z usługi filmowej NXE (zarządzanej przez firmę Netflix) wszystkie filmy Columbia Pictures, a więc wytwórni należącej do Sony.  Netlix tłumaczy zniknięcie z NXE kilkuset filmów tej właśnie wytwórni problemami licencyjnymi, gdy tymczasem są one normalnie dostępne na innych obsługiwanych przez Netflix platformach (np. PC). Sony do tej pory nie wydało żadnego oświadczenia w tej sprawie. Oczywiście opisywany problem dotyczy jedynie rynku amerykańskiego, dla którego usługa oglądania filmów jest dostępna jak na razie na wyłączność.  Nie zmienia to jednak faktu,  że walka między dwoma gigantami, jak widać rozpoczęła się na dobre.


 

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Oto Sony pokazuje jakimi burakami oni sa. PS3 to szmelc . Zalosni sa.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   swoją drogą dziwnie wypuścili nxe zaraz po zakończeniu podstawowych gwarek. W stanach podobno cięzko jest się dodzwonić na infolinię ms bo full ludzi wali z rrodem.