Gry PlayStation 4

Sony pochwaliło się sprzedażą gier na PlayStation 4. I trzeba przyznać, że jest czym

przeczytasz w 1 min.

Często słyszy się stwierdzenia, iż największe zyski przynoszą nie konsole, ale dopiero gry im dedykowane. W przypadku PlayStation 4, Sony nie może narzekać ani na jedno, ani na drugie.

Sprzedano 1,18 mld gier na konsole PlayStation 4

Podczas targów CES 2020 japoński producent przedstawił logo PlayStation 5 i wspomniał o kilku najważniejszych funkcjach nadchodzącej konsoli. Wiele osób liczyło na coś więcej, ostatecznie trzeba było zadowolić się wzmiankami na temat obecnej generacji. A tu Sony od dawna chwali się świetnymi wynikami sprzedaży.

Na wspomnianej imprezie podano, iż gry na konsole PlayStation 4 rozeszły się w 1,15 mld egzemplarzy. Okazuje się, że wynik jest jeszcze lepszy. Zaktualizowane dane mówią o przekroczeniu bariery 1,18 mld egzemplarzy. Co dla Sony zapewne bardzo istotne, w zeszłym roku udało się sprzedać ponad 270 mln egzemplarzy.

Rekord nie należy do PlayStation 4, ale może się to zmienić

Powyższy wynik sprawia, iż pod względem liczby sprzedanych gier PlayStation 4 plasuje się już tylko za PlayStation 2 (1.53 mld egzemplarzy).

Trzeba mieć na względzie, że pod koniec tego roku zadebiutuje PlayStation 5. Licznik sprzedawanych gier na PlayStation 4 będzie bił nie tylko w tym roku, ale także po debiucie PlayStation 5, ale wszyscy zdają sobie sprawę, że z miesiąca na miesiąc wyniki będą coraz skromniejsze. Czy Waszym zdaniem uda się pobić rezultat wygenerowany przez właścicieli PlayStation 2?

Źródło: Daniel Ahmad @ZhugeEX, gamepur

Warto zobaczyć również:

Komentarze

20
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Gatts-25
  0
  PS4 to już złom ale i na tym można pograć w tytuły całkiem interesujące.Zobaczymy jakim złomem będzie PC po premierze PS5.
  • avatar
   myszka91
   0
   Najnowszym Doom na padzie? Nie dziękuje. Najlepsze jest to, że od końca 2018 roku na tym złomie nie da się w nic komfortowo zagrać, ten rok pewnie będzie niewiele lepszy.
   • avatar
    Torrentowy Pirat
    -12
    Jedyna prawdziwa i jedyna platforma do gier dla prawdziwych graczy, a nie ściemniaczy na prowizorze PC.

    Żaden ból tyłka PC nie przegada faktów i liczb. R.I.P. PC...
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Aż przykro patrzeć jak ludzie masowo wykupują bezterminowe wypożyczenie dla konkretnej osoby, w cenie takiej samej jak nabycie docelowego egzemplarza gry, którym można dowolnie dysponować.

     a jak zaczynali wprowadzać dystrybucję cyfrową, miało być taniej. no tak, tyle że to taniej wydawcy zatrzymali dla siebie, i rżną na maksa portfele graczy. a potem jęczą na piractwo. no "brawa".