Aparaty cyfrowe

Sony prezentuje najmniejszą kamerę Full HD

przeczytasz w 0 min.

Najnowszy gadżet firmy Sony mierzy zaledwie 12 x 6 x 3 cm i waży jedynie 225 gramów, nie licząc baterii. Sony HDR-TG1 Handycam, kosztująca 899 dolarów, jest najmniejszą na świecie kamerą nagrywającą obraz Full HD. Oprócz obsługi nagrywania obrazu 1080p o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, jest również w stanie robić fotki o rozdzielczości 4 megapikseli i zapisywać je bezpośrednio na karty MS Pro Duo lub Pro Duo Mark2. Co więcej, sprzedawana jest od razu z 4GB karą PRO Duo Mark2.

Można by podejrzewać, że z takim maleństwem trzeba się cackać jak z niemowlakiem. Nic bardziej mylnego. Kamerę zamknięto w tytanowej obudowie, która jest niezwykle wytrzymała i odporna na zarysowania, nie wspominając już o tym, że świetnie się prezentuje.

Wśród innych funkcji TG1 znajdziemy oprogramowanie służące do rozpoznawania twarzy, których ten skrzat jest w stanie zapamiętać aż 8, dziesięciokrotny zoom optyczny, 11 trybów scenerii, technologię stabilizacji obrazu Sony SteadyShot, możliwość wypalania dysków za jednym naciśnięciem palca i 2,7 calowy wyświetlacz. Sony podaje, że nowa kamera po jednorazowym naładowaniu baterii jest w stanie nagrywać obraz bez przerwy przez 95 minut. Nie pozostaje nic tylko kupić tani jak barszcz dolar i czekać na premierę tego cuda do maja.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!