Smartfony

Sony i LG zacieśniają współpracę - smartfony Xperia z ekranami OLED coraz pewniejsze

przeczytasz w 1 min.

Wedle raportów Business Korea, LG dostarczy Sony także mniejsze ekrany dedykowane smartfonom. Sugeruje to przede wszystkim odchudzenie ramek, a w dalszej przyszłości być może także zakrzywione krawędzie, a nawet elastyczne smartfony.

Wiele mówi się o tym, jak producenci smartfonów ze sobą rywalizują. Trzeba jednak pamiętać, że wielu z nich jednocześnie ze sobą współpracuje. Najnowsze doniesienia sugerują, że zacieśniają się kontakty Sony i LG.

LG Display już od pewnego czasu dostarcza Sony ekrany OLED, które trafiają do telewizorów japońskiego producenta. Najwyraźniej ten jest z nich zadowolony, ponieważ wedle raportów Business Korea złożył zamówienie także na mniejsze ekrany dedykowane smartfonom.

Sugeruje to przede wszystkim odchudzenie ramek, a w dalszej przyszłości być może także zakrzywione krawędzie. Poza tym, to właśnie technologia OLED wykorzystywana będzie w elastycznych smartfonach i tabletach, ale takowe propozycje w pierwszej kolejności prezentować powinni inni (wydaje się, że najbliżej jest Samsung).

Dobrze zgrywa się to z wcześniejszymi doniesieniami na temat Xperii XZ Pro, która ma być pierwszym smartfonem Sony z ekranem OLED 4K.

Xperii XZ Pro
jeden z ostatnich renderów prezentujących możliwy wygląd Xperii XZ Pro

Źródło: xperiablog, targetyoutube

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Eryk333
  1
  No to już te Sony co było nie będzie.
  • avatar
   Gatts-25
   -9
   Taki kwadraciak można jeszcze przełknąć ale ważne żeby pozbyli się fizycznego przycisku HOME na przodzie obudowy bo APPLE już za to płaci bo statystyki sprzedaży iPhone 8 i 8+ już to potwierdzają ,że nie warto w Smartfonach dawać starego "DESIGNU" z przed 3lat.