Ciekawostki

Sony wstrzyma produkcję?

przeczytasz w 1 min.

Japoński gigant rozważa wstrzymanie pracy w swoich fabrykach na dwa tygodnie ze względu na przerwy w dostawach energii elektrycznej.

W związku z przedłużającym się procesem usuwania szkód w japońskich elektrowniach po marcowym trzęsieniu ziemi i tsunami, rząd Kraju Kwitnącej Wiśni poprosił duże przedsiębiorstwa o zmniejszenie zużycia energii.

Warto przeczytać:
Wojna Sony z anonami także w realu
Tsunami spowoduje wzrost cen elektroniki

Władze Sony planują jednak pójść o krok dalej i zapowiadają wysłanie załóg swoich zakładów produkcyjnych na dwutygodniowe urlopy. W zamian pracownicy koncernu musieliby jednak pracować nieco ciężej w drugiej części tego roku, aby zmniejszyć nieco straty spowodowane tak długim przestojem.

Niewykluczone również, że firma podejmować będzie dalsze kroki, jeśli sytuacja nie ustabilizuje się do lata, kiedy zużycie prądu jest tradycyjnie największe.

Problemy z siecią energetyczną Japonii zmusiły do wyhamowania produkcji również wiele innych koncernów z tego kraju, między innymi Toyotę, Hondę czy Nissana.

Zdaniem analityków Międzynarodowego Funduszu Walutowego prognozy odnośnie sytuacji ekonomicznej w Japonii są obecnie bardzo niepewne. Pozostaje mieć nadzieję, że władze tego kraju przy pomocy społeczności międzynarodowej możliwie szybko uporają się ze skutkami kataklizmu i oddalą widmo kolejnego, ogólnoświatowego kryzysu ekonomicznego.
 

Źródło: BBC

Polecamy artykuły:  
Najlepsze karty graficzne – kwiecień 2011
AMD Radeon 6790 - lepszy niż GeForce GTX 550 Ti
Samsung Galaxy Ace - prawdziwy as w klasie średniej?

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Cóż za gest :P
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   proponuje od razu podnieść ceny elektroniki sony w Polsce, tak na wszelki wypadek ...cukier i benzyna tez niech zdrożeje.
   • avatar
    hideo
    0
    propo mojej uwielbionej firmy Sony polecam przeczytać książkę "Made in Japan Akio Morita i Sony" bo to niesamowita opowieść z czasów wojny i po wojnie jak powstawała ta firma, czytałem to dawno temu ale książka na półce sobie będzie leżeć na wieku bo kultowa dla mnie :) niesamowita opowieść! stąd mam tak duży szacunek i generalnie lubię bardzo, bardzo, bardzo Sony :) w sklepach ciężko ją dostać ale na allegro co nieraz jakaś sztuka się znajdzie (ja swoją kiedyś kupiłem właśnie na allegro)
    • avatar
     Dudi4Fr
     0
     Biedni robotnicy zamiast robić 16 godzin na dzień za 0.5$ to teraz będą zapier..... po 18-20 za tą samą stawkę...
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      To są i tak plastikowe zabawki (psp,ps3 itp) przeżyjemy i bez tego zresztą pewnie i tego jest od groma w magazynach.
      • avatar
       constantine86
       0
       Hideo przypominasz mi takich ludzi co jak kupią sobie samochód BMW chrzczą się na "dziecko BMW" :P

       Firma, jak firma daje mi coś za co płacę, zatem nie trzeba jej dziękować ;) ewentualnie można lubić konkretną osobę w przedsiębiorstwie za wizję, skuteczność itp... ale całą korporację? Ekhm to dziwne :P