Konsole do gier

Sony zaskakuje użytkowników funkcjonalnością PSP

przeczytasz w 0 min.

Wedle zapowiedzi, które pojawiły się w tym tygodniu na konferencji Games Convention w Lipsku, przenośna konsola PlayStation Portable otrzyma w najbliższym czasie wiele nowych, niespodziewanych funkcji.
Pierwszą nowością będzie Go! Messenger, czyli oprogramowanie pozwalające użytkownikom PSP na wysyłanie pomiędzy sobą wiadomości tekstowych. Po podłączeniu headseta pojawi się dodatkowa możliwość przeprowadzania rozmów głosowych, a wykorzystując kamerkę Go! Cam dla PSP (jej premiera już wkrótce), będzie można uczestniczyć w wideokonferencji na żywo – podobnie, jak ma to miejsce w słynnym programie Skype.

Druga nowinka to odbiornik GPS. Po podłączeniu modułu specjalnie zaprojektowanego dla konsolki oraz włożeniu płyty UMD ze specjalnym oprogramowaniem i mapami, PSP przekształci się w pełnoprawny system nawigacyjny. Użytkownicy będą mogli robić wszystko to, na co pozwalają inne tego typu urządzenia, między innymi wyszukiwać lokalizacje, czy wyświetlać historię przebytych tras.

Trzecim dodatkiem, który pojawi się na PSP, to możliwość oglądania na niej programów telewizyjnych. Ta funkcja zostanie przygotowana w połączeniu z brytyjskim koncernem medialnym British Sky Broadcasting. Duży i wyraźny ekran konsoli świetnie sprawdza się w przypadku filmów, z telewizją powinno więc być podobnie.

Wszystkie powyższe nowości powinny ukazać się na początku przyszłego roku. Co dość niespodziewane, ich premiera odbędzie się najpierw w Europie. Plany Sony w stosunku do innych części świata nie są na razie znane.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!