Karty graficzne

Sparkle: świąteczny "niereferencyjny" GTX 580

przeczytasz w 2 min.

Producenci starają się maksymalnie nakręcić sprzedaż GeForce GTX 580. Sparkle, na przykład wprowadził do swojej oferty świąteczną wersję tej karty. Różnica w porównaniu z referencyjną kartą to jedynie zmieniona kolorystyka.

 Warto przeczytać:
 

Mimo że premiera GeForce GTX 580 miała miejsce już kilkanaście dni temu to nadal pojawiają się referencyjne modele tych kart. Jednym z nich jest Sparkle, który wprowadził do swojej oferty - jak to sam określa - świątecznego GeForcea GTX 580 V-Go. Warto jednak zaznaczyć, że karta ma bardzo dużo wspólnego z jej referencyjną wersją, a więc nie do końca można nazwać ją niereferencyjną konstrukcją.

Sparkle nie zdecydował się nawet na zwiększenie taktowań karty - wynoszą one 772 MHz dla układu graficznego, 1544 MHz dla jednostek cieniowania oraz 1002 MHz (efektywnie 4008 MHz) dla pamięci. Na niebieskiej płytce drukowanej, znalazło się 1536 MB pamięci GDDR5 o 384-bitowej szynie dostępu.
 


Za chłodzenie karty odpowiada fabryczny, dwuslotowy układ chłodzenia. Na śledziu umieszczono dwa wyjścia DVI oraz jedno miniHDMI. Być może zabrzmi to śmiesznie, ale wyjścia te są w "swiątecznym" fioletowym kolorze, a nie jak zazwyczaj białe.

Świąteczny GeForce GTX 580 ma pojawić się w cenie około 525 dolarów. Sparkle powinien się spieszyć z dostawami, bo gwiazdka już niedługo.
 

Źródło: TCM
 

Polecamy artykuły:  
Kingston vs GoodRAM - O/C pamięci na AMD AM3
Dla każdego coś dobrego - test sześciu kombajnów
Cyborg Rat 7 - myszka jak robot

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Kolejny referent :P
  • avatar
   5k18a
   0
   asne te 525$ u nas będzie kosztowało 650$ bo Polska to bogaty kraj bogatych ludzi.