Telefony

Sprzedaj swój telefon Orange

z dnia 2009-12-07
Jakub Kralka | Redaktor serwisu benchmark.pl
25 komentarzy Dyskutuj z nami

To dość niecodzienna jak na polskie realia promocja. PTK Centertel, czyli w potocznym języku po prostu "Orange" zachęca do odwiedzania salonów i odsprzedawania operatorowi starych, zalegających w szufladach telefonów komórkowych.

Wszystko to odbywa się w ramach akcji "Sprzedaj telefon", w której Orange pośrednio wychodzi na przeciw rosnącej ostatnio modzie na ochronę środowiska. Wyrzucony na śmietnik telefon stanowi podobno olbrzymie zagrożenie dla ekosystemu naszej planety. W związku z tym każdy zainteresowany (co ciekawe – nie tylko klient związany umową) może odwiedzić jeden z wybranych salonów operatora i sprzedać mu swój telefon.

W zależności od klasy aparatu Orange oferuje różnego rodzaju stawki finansowe. Wprawdzie ich klasyfikacja wydaje się dość dyskusyjna, niemniej opłatą minimalną jest 50 złotych. Najwięcej, bowiem aż 1350 złotych można otrzymać za 16-stogigabajtową wersję iPhone'a 3GS. Sprzedawany operatorowi telefon musi spełniać kilka warunków, między innymi zachowując pełną sprawność działania, a także brak widocznych ubytków fizycznych. Firma zastrzega sobie prawo do subiektywnego osądzenia tego typu kwestii.

Póki co projekt ma charakter eksperymentalny i promocja obejmuje tylko trzy salony – w Warszawie (Al. Niepodległości 34/40), we Wrocławiu (Pl. Piłsudskiego 13) i w Chorzowie (ul. Wolności 29). Miejmy nadzieję, że akcja odniesie sukces, a wkrótce przyłączą się do niej kolejni operatorzy. Oczywiście w trosce o Matkę Ziemię.

Źródło: orange.pl

marketplace

Komentarze

25
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Straszna rozbieżność cenowa, przynajmniej w mojej skromnej opinii. 80zł jak za LG KU990 viewty to dość mało. ;-)
  Zaloguj się
 • avatar
  Minimalna 50 zł ? Hmmm, to na allegro za 50 zł mogę nakupować kilka działających repci i co za każdy dostanę 50 zł ? :)
  Zaloguj się
 • avatar
  Fajnie... W880i za 50zł xD Ciekawe kto by się zdecydował :P
 • avatar
  Proponuję uzupełnić newsa o brakujące informacje ;)

  "Skupowane będą wyłącznie sprawne modele telefonów, znajdujące się w cenniku telefonów, stanowiącym
  załącznik numer 2 do niniejszego regulaminu. Za telefon sprawny uważa się aparat spełniający następujące
  warunki:

  - włącza się i poprawnie działa;
  - ma nieuszkodzony wyświetlacz;
  - nie ma wyraźnych mechanicznych uszkodzeń zewnętrznych, dopuszczalne są ślady normalnej eksploatacji;
  - posiada sprawną baterię.

  PTK Centertel zastrzega prawo do samodzielnej weryfikacji, czy telefon jest sprawny w rozumieniu pkt. 3 oraz
  możliwość nieprzyjęcia telefonu, jeżeli w ocenie PTK Centertel telefon ten nie będzie sprawny."
 • avatar
  Czy oni frajerów szukają??
  Samsung Pixon m8800 - 270zł
  HTC Touch 2 - 530 zł
  Nokia E51 - 70zł
  Śmiech na sali te telefony są warte ponad 3x tyle...
  Zaloguj się
 • avatar
  orange będzie kupowało używane telefony a później z zyskiem sprzedawało klientom ...
 • avatar
  Orange jak TP zawsze coś odwali.
  N97 za 330 albo 870 (ciekawe od czego zależy cena).
  8800 Gold Arte - 310zł
  N85 - 300zł
 • avatar
  HAHAHAHAHA :D

  chociaz faktycznie zeby mozna było sprzedac starego sx1 ;D
 • avatar
  Hm, brak w cenniku wielu starszych modeli telefonów, w tym mojego starego Ericssona T68... cóż, niech zostanie w szufladzie i posłuży jeszcze podczas kilku wyjazdowych imprez :) Jaki jest sens w oddawaniu stosunkowo nowych telefonów?
 • avatar
  Moja E51 70zł ? No żal.org/Orange ...
 • avatar
  To by była dobra promocja, jakby po tyle te telefony sprzedawali :)
 • avatar
  To zwykłe naciagactwo i wcale nie chodzi o recycling tylko o ponowna sprzedaz tych ze aparatów ale nie na naszym rynku.Takie jest oficjalne info. Tak samo działa strona "starytelefon" .
  Zaloguj się
 • avatar
  w cywilizowanych krajach robią podobnie, ale skupują dużo starsze telefony - pewno idą potem na rynki krajów słabo rozwiniętych, Patrząc na "cennik" z Orange, trudno się oprzeć wrażeniu, że kogoś tam u nich mocno popiertentego albo jak napisał kolega powyżej szukają kontaktu z paserami. Czy ktoś będzie w salonie weryfikował czy taki telefon nie jest kradziony? Co za dziwny kraj...
 • avatar
  HA HA HA... co wy myśleliście?? Ze kupią od was telefony na suer fajnych warunkach po cenach zbliżonych z allegro?? JESTEŚCIE NAIWNIAKAMI !!!
  Zaloguj się
 • avatar
  to jakas bzdura i absurd...
  jak chca ratowac matke ziemie to powinni skupowac starocie... zalega mi nokia 3210, sagem myx6-2, nokia 3200 :)
  takie powinni skupowacd zeby na smietnik nei wyrzucac tylko do recyklingu...
  a tu absurd jak nic oni chca nowe od ludzi telefony w dodatku dzialajce i po cenach nieoplacalnych...
  Taka akcja powinna obejmowac stare niedzialajace telefony wtedy to jest ratunek dla ziemi a oni jeszcze chca zarobic, kupia od ludzi za grosze tych co sie nabiora potem pujdzie do zyda i na allegro :)
  hehehe dobre hehehe ale sie usmialem :)
 • avatar
  Przebitki na telefonach (jak bys kupowal bez promocji zaplacisz wiecej... kupe wiecej niz na stronie producenta), to musza miec tez przebitke na skupowaniu. Kupia taki shit, a za pol roku zrobia akcje sprzedazy uzywanych telefonow i kupiony za 50 zl model beda sprzedawac za 400. Lubie orange, ale ich pomysly czasem sa tak debilne ze az szkoda komentowac ;]
 • avatar
  Pomysł graniczy z absurdem, jednak oczywistym jest że to przecież interes. Kombinują jak zarobić, jednak tak naiwnych raczej nie znajdą. Gdyby skupowali rzeczywiście stare modele, to OK coś by w tym było z recyklingu, ale roczne czy 2 letnie telefony z najnowszymi bajerami po cenie złomu do recyklingu? Tiaaaa... Pokłońcie mi się bowiem jestem waszym zbawcą. Nie wierzycie? Ja też.
 • avatar
  MIEDZY WIERSZAMI NIE UMIECIE CZYTAC - INTERES CHCA ZROBIC - JAKBY CHCIELI MATKE ZIEMIE RATOWAC TO BY NIE SKUPOWALI DOSC NOWYCH TEL. I JAKBY NIE BYLO S-P-R-A-W-N-Y-C-H mowiac krotko - spodziewajcie sie wysypu "rupiecie" na allegro od paru gosci
 • avatar
  "Wyrzucony na śmietnik telefon stanowi podobno olbrzymie zagrożenie dla ekosystemu naszej planety."

  Dziwi mnie sceptycyzm (słówko "podobno") autora newsa w tej kwestii. Telefon komórkowy (że nie wspomnę o baterii), podobnie jak wszelka inna elektronika (tak, wyrzucane co chwila klawiatury też!) zawiera całą gamę metali ciężkich, które składowane na zwyczajnym (a zwłaszcza polskim) tzw. wysypisku śmieci przenikają do gleby, a stamtąd do wód podziemnych. Z tych wód następnie czerpie się wodę do picia dla ludzi. Uzdatnia się ją, ale rzadko w zakresie usuwania metali ciężkich, które w efekcie dostają się do naszych organizmów, gdzie powodują dysfukncję uczestniczących w KAŻDYM procesie życiowym enzymów. Oczywiście są to ilości nie powodujące jakichś spektakularnych, jak wysoce medialna świńska grypa, zmian. To działalność raczej wywrotowo-partyzancka. Tu nawet w mniejszym stopniu chodzi o środowisko, co o nas samych.

  Co nie zmienia faktu, że jak już wspomniano, Orange robi biznes, a nie chroni środowisko. Ochrona środowiska w tym przypadku to tylko modny marketing. A szkoda, bo przez takie wycieranie sobie co chwila mordy tą wartością bierze się później olewający stosunek społeczeństwa. Co widać w zacytowanym na wstępie zdaniu ;)