• benchmark.pl
 • newsy
 • Oprogramowanie SteelSeries zaproponuje optymalne obłożenie klawiszy w grach

Oprogramowanie SteelSeries zaproponuje optymalne obłożenie klawiszy w grach

przeczytasz w 1 min.

Analiza stylu gracza pozwoli lepiej dopasować obłożenie klawiszy funkcjami dla gier

SteelSeries: oprogramowanie przeanalizuje styl gracza i zaproponuje optymalne obłożenie klawiszy

Hardkorowi gracze wiedzą, że dobra kontrola gry za pomocą klawiatury i myszy może decydować o życiu lub śmierci postaci w grze. Firma SteelSeries wychodząc naprzeciw oczekiwaniom graczy, proponuje oprogramowanie, które pomoże większości graczy lepiej radzić sobie w wirtualnym świecie.

Oprogramowanie, które analizuje styl gracza jest w fazie prototypowej i nadal jest rozwijane. Większość gier typu FPS, RPG, MMO ma zdefiniowane obłożenie klawiszy, które wynika z wieloletniego przyzwyczajenia użytkowników. Część z tych pozycji pozwala jednak na samodzielną zmianę ustawień, dzięki czemu każdy może samodzielnie dopasować sobie funkcje przypisane do poszczególnych klawiszy.

Obrazek powyżej prezentuje analizę statystyczną, jakiej dokonuje oprogramowanie, podczas gdy użytkownik gra w FPSa. Gromadzi dane dotyczące najczęściej używanych klawiszy lub sekwencji, które wykonuje podczas akcji. Ze zgromadzonych danych (rysunek ilustrujący newsa) wynika, że gracz często zmienia bronie, używając klawiszy 1 i 2. Jest to ogólnie poprawne, lecz zważywszy, że aby ich użyć, trzeba nieco przemieścić dłoń, oprogramowanie sugeruje użycie przycisku Caps Lock, gdyż znajduje się on bliżej, a gracz praktycznie z niego nie korzysta podczas sesji. Dzięki temu może on być skuteczniejszy, szybszy i mniej narażać dłonie na zmęczenie podczas zabawy lub pracy. Tak, pracy, gdyż oprogramowanie ma też działać z najpopularniejszymi programami do obróbki grafiki, edytorami tekstu czy przeglądarkami internetowymi.

Przyznam, że jeśli to zadziała, to z pewnością sprawdzę jego możliwości na sobie. Może uda mi się jeszcze bardziej usprawnić obsługę aplikacji, a także zmienić nawyki podczas grania.
Oprogramowanie powinno ujrzeć światło dzienne w drugim kwartale 2013 roku.

Źródło: dvice, SteelSeries

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  3
  Osobisty couching... Co tak wolno?!? Popraw naskok na spację! Tempo! Ruchy, ruchy, ruchy! Ale urwał!!! ... A potem diagramy z jakich klawiszy korzystać najlepiej:D u mnie w pracy jak przychodzą telefony do serwisu to mam ulubiony skrót - BU (brak usterki). I ctrl+v. Tam ten program nic by nie wniósł do produktywności ;-)
  • avatar
   paankracyk
   2
   "Oprogramowanie, które analizuje styl gracza jest w fazie prototypowej i nadal jest rozwijane. Dzięki niemu każdy, kto korzysta z gier FPS, RPG, MMO. "

   Ale kazdy, kto korzysta z gier fps co?
   • avatar
    DEX66
    2
    Używaj capslocka, a później bedzie płacz, że ludzie piszą dużymi literami :D
    • avatar
     Razyq
     1
     Brakuje literki :) "Oprogramowanie analizujące korzystanie z klaiatury"
     • avatar
      Konto usunięte
      1
      Problem w tym że wiele gier tylko teoretycznie umożliwia zmianę klawiszologii, często zmiana przypisania kończy się błędami w najmniej oczekiwanym momencie i niemożliwością ukończenia misji.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Nie no wszystko fajnie, ale że tak powiem to raczej pic na wodę... Przecież jak się gra w FPS'y, MMO czy inne gry to sam przestawiasz klawisze, które Ci nie leżą tak żeby Ci było wygodnie. Taki program już jest i się nazwa mózg...
       • avatar
        Konto usunięte
        -1
        Markeloff:

        Ale nie zawsze załącza się instrukcja SSE.chcemisie, żeby włączyć to polecenie w...