Pamięć flash

Super Talent prezentuje najcieńszy na świecie SSD

przeczytasz w 0 min.

Wygląda na to, że dyski typu solid state są przyszłością, która szybko zastąpi stare talerze. Aby zwiększyć tempo wprowadzania na rynek dysków opartych na pamięci flash, Super Talent Technology wyprodukowała napęd, który jak twierdzą, jest najcieńszym tego typu na świecie. Niestety złą wiadomością jest to, że ten kawałek metalu skrywa w sobie pamięć o prawie bezużytecznej pojemności wynoszącej zaledwie 256 MB.

Jednak tak zupełnie poważnie, to komu na co 256 MB pamięci? Na rynku dostępnych jest cała masa pamięci w rozmiarze kart kredytowych, które mogą zaoferować o wiele więcej niż ten najnowszy twór. Firma Super Talent twierdzi, że ich napęd jest o 40 procent cieńszy niż ich jakikolwiek konkurent, tak więc niby nie ma czym gardzić. Ale żeby miał 256 MB? Bez jaj. Można się zastanawiać po co w ogóle produkować coś takiego?


Napęd Super Talent nazywa się FSD56GC25H i dzięki standardowemu wymiarowi wynoszącemu 2.5-cala korzysta z interfejsu SATA. Jak na razie nowatorska firma nie poinformowała ile to cudo będzie kosztować.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login