Internet

Szef Google: najgorsze kryzysu już za nami

przeczytasz w 1 min.

Dyrektor generalny Google Eric Schmidt przemawiał na festiwalu reklamy Cannes Lions w południowej Francji. Poproszono go o komentarz na temat kryzysu i nowego rywala Google'a, wyszukiwarki Bing.com.


Eric Schmidt, CEO Google (Fot. Reuters.com)

- Stany Zjednoczone powinny rozpocząć regenerację już tej jesieni. Najgorsze kryzysu już za nami i możemy być optymistycznie nastawieni na rok 2010 - powiedział Schmidt.

Jeśli zaś chodzi o wyszukiwarkę Bing.com, Schmidt odmówił udzielenia opinii na ten temat. - Bing jest dla nas konkurentem. Bardzo uważnie się mu przyglądamy. Studiujemy ten serwis tak, jak Microsoft studiował Google - tylko tyle usłyszeliśmy od szefa Google.

Przypominamy, że Bing.com to nowa wyszukiwarka Microsoftu, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem internautów. Choć jej udziały rynkowe rosną, ciągle ma daleko do Yahoo, a tym bardziej - do pozycji lidera - Google.

Źródło: Inf. własna

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  "Szef Google: najgorsze kryzysu już za nami"
  Dni? ;p
  • avatar
   pranky
   0
   Wracając do remintum (trudne słowo) wątpię aby cokolwiek zagroziło pozycji googela. Ta firma jest już tak wpleciona w nasze życie jak sam internet. I tak się rozrasta że nie długo zawładnie nawet mikrofalówkami i lodówkami (sami zobaczycie za 10 lat).
   • avatar
    entuzjasta789
    0
    wszystko się zmienia,wyszukiwarka GOOGLE się nie zmienia....:D
    • avatar
     snowflake
     0
     google jest nie do zbicia z pozycji lidera. bing moze i zdobędzie udzialy ale google nadal zostanie wujkiem ktory zna wszystkie odpowiedzi. moze nawet bing bedzie lepszym produktem lecz jako produkt microsoftu ma 2x trudniejsze zadanie we wbijaniu się na rynek, a te udzialy rynku to pewnie spoleczenstwo slepo zakochane w MS (opinia subiektywna).
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      z google nikt nie ma szans ;]
      • avatar
       XaRaDaS
       0
       bing zdobywa udziały, jak tak mocno rozdmuchali to każdy tam włazi w celu sprawdzenia jak to działa itp. ja też wlazłem i mnie google bardziej odpowiada. Wyobraźcie sobie teraz, mamy w sumie nowe słowo wygoogluj, a na 100% nie powstanie wybinguj :D
       • avatar
        assistant
        0
        koleś ma fajne google na nosie xD