• benchmark.pl
 • Foto
 • Plecak Tamrac Expedition 8X pomieści cały nasz fotograficzny dobytek
Foto

Plecak Tamrac Expedition 8X pomieści cały nasz fotograficzny dobytek

przeczytasz w 2 min.

Tamrac Expedition 8X to plecak, który pomieści profesjonalny aparat, nawet 8 obiektywów, akcesoria i laptopa. Gotowy na każdą wyprawę.

Tamrac Expedition 8X plecak

Zwykle myśląc „torba” lub „plecak” fotograficzny mamy na myśli prostsze i przede wszystkim niezbyt drogie rozwiązania, które przede wszystkim ochronią sprzęt przed trudami transportu samochodem, autobusem czy na rowerze. Tamrac Expedition 8X również spełni to zadanie, ale pozwoli na wiele więcej. Przede wszystkim jest to plecak z kategorii fotograficznych magazynów, w których można pomieścić praktycznie wszystko - aparat, liczne obiektywy, akcesoria, a także laptop. Expedition 8X jest drogi, na szczęście są tańsze warianty.

Każdy producent stara się jak najlepiej zorganizować przestrzeń ładunkową, a takie uniwersalne plecaki z wyższej półki, które są dodatkowo odporne na deszcz i inne nieprzyjemne przygody, niestety nie są tanie. Na szczęście kupujemy je rzadziej, niż zmieniamy aparaty. Tamrac Expedition 8x możemy wypełnić sprzętem foto podobnie jak opisywaną przez nas walizkę Tamrac Big Wheels, ale ergonomia użytkowania jest odmienna. Torbę toczymy po drodze, ewentualnie niesiemy w ręce. Plecak założymy na siebie, możemy z nim nawet jeździć na rowerze, czego w przypadku walizki raczej nie da się zrealizować.

Jaka jest ładowność Tamrac Expedition 8X? Wymiary zewnętrzne plecaka to 33 x 34 x 56cm (waga 3,2 kilograma), a komora wewnętrzna wyłożona pianką oferuje przestrzeń o wymiarach 28 x 16 x 52cm. Zmieszczą się w niej... to najlepiej ilustrują poniższe zdjęcia. Widać tu trzy korpusy, 7 obiektywów oraz dodatkowo szkło 70-200 mm załączone do jednego body, dwie lampy błyskowe i masę fotograficznej drobnicy, którą łatwo zidentyfikować dzięki siatkowym kieszeniom. Przednie skrzydłowe kieszenie pomieszczą zapasowe akumulatory (system czerwonych taśm pozwala łatwo oznaczyć te, które są rozładowane) i karty pamięci.

Tamrac Expedition 8X wnętrze plecaka

W przypadku tak załadowanego plecaka, jak ten na zdjęciach, istotny będzie komfort noszenia. Tamrac zastosował w swoim produkcie system Dual-Density Comfort Pads. Pod tą nazwą kryją się zawieszenie pozwalające na pełną regulację i wentylację pleców (po założeniu plecaka tworzą się kanały wentylacyjne, które pozwalają plecom oddychać).

Z pewnością Tamrac Expedition 8X nie jest plecakiem o łatwo dostępnej komorze wewnętrznej. Pełni przede wszystkim rolę transportową. Niemniej ramiona plecaka umożliwiają łatwe podłączenie akcesoriów, do których chcemy mieć mimo wszystko szybki dostęp.

Tamrac Expedition 8X komora przednia laptop
W przedniej komorze, która zamykana jest na wodoodporny zamek błyskawiczny, zmieści się laptop z ekranem 17” lub coś mniejszego.

Z tyłu plecaka z pomocą systemu QuickClip zamocujemy również statyw. Plecak jest kompatybilny z zaczepami S.A.S. oraz M.A.S. czyli dodatkowymi pokrowcami na obiektywy i inne akcesoria. Po podłączeniu wszystkich opcjonalnych dodatków będziemy wyglądali prawie jak fotograficzna choinka. I nie śmiejcie się, kto choć raz miał okazję podnieść w pełni wypakowany plecak fotograficzny, uszanuje wysiłek, jaki musi ponieść osoba nosząca go na plecach.

Tamrac Expedition 8X to jak wspomnieliśmy produkt z wyższej półki cenowej. Jednak tańszy niż opisywana przez nas walizka. Jego sugerowana cena wynosi 1299 złotych. Jeśli to dla nas zbyt wiele, albo pojemność plecaka przekracza nasze oczekiwania warto zainteresować się mniejszymi modelami z serii Expedition - 4X, 5X, 6X i 7X. Najmniejszy Tamrac Expedition 4X kosztuje dwa razy mniej a wygląda jak jak na zdjęciu poniżej.

Tamrac Expedition 4X
Tamrac Expedition 4X

Źródło: Tamrac

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Marucins
  1
  a gdzie lampy, tło,... ?
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   ile? to nie chce wiedzieć ile kosztowała ta walizka... ;P
   • avatar
    Rebal
    0
    Prawie jak na biwak.