Internet

Tanie Linie Samochodowe, czyli Yanosik odpowiada na BlaBlaCar

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
5 komentarzy Dyskutuj z nami

Polska firma przygotowała alternatywę dla usługi BlaBlaCar. To współdzielenie przejazdów bez żadnych prowizji.

Yanosik to jedna z najpopularniejszych aplikacji wśród polskich kierowców. Oferuje ona nie tylko nawigację, ale też narzędzie antyradarowe. Teraz jej twórcy postanowili uprzyjemnić podróże po polskich drogach jeszcze w inny sposób. Uruchomiona została usługa Tanie Linie Samochodowe – to odpowiedź na francuskie BlaBlaCar.

Tanie Linie Samochodowe – pod tą może i nieco dziwaczną, ale na pewno zapadającą w pamięć nazwą kryje się usługa współdzielenia przejazdów (carpooling), która umożliwia znalezienie pasażerów w Internecie i podzielenie kosztów przejazdu. 

Obecnie najpopularniejszym rozwiązaniem tego typu jest BlaBlaCar, ale użytkownicy tej usługi niezbyt ciepło przyjęli zmianę polityki jej właścicieli. Krótko mówiąc BlaBlaCar pobiera prowizję w wysokości od kilku do kilkudziesięciu (w skrajnych przypadkach) procent kwoty przejazdu. Jest więc potrzeba alternatywy, a taką chce być Yanosik.

Tanie Linie Samochodowe lub inaczej YanosikTLS to usługa całkowicie darmowa i pozbawiona prowizji zarówno od strony kierowcy, jak i pasażerów. Na razie więc dla właściciela usługa nie będzie zbyt opłacalna, ale nie wiadomo kiedy i w jaki sposób będzie on chciał to zmienić.

YansikTLS strona

Więcej informacji, jak i możliwość rozpoczęcia korzystania z Tanich Linii Samochodowych znajdziecie na stronie YanosikTLS

Wróżycie sukces polskiej usłudze?

Źródło: YanosikTLS, INNPoland

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  BluePandoraBox
  świetny pomysł, jeszcze jakby była możliwość oceniania pasażerów przez kierowców i kierowców przez pasażerów to byłoby ekstra
  wiele osób musi się przemieścić i woli jechać swoim autem albo jedzie służbowym,
  dodatkowe kilka dych w kieszeni zawsze się przyda ;)
  4
 • avatar
  Much_
  Ostatnio miałem okazje jechać na trasie Kraków Warszawa i w połowie drogi patrze na Yanosika a tam powiadomienie o możliwości zabrania pasażera za $$ pomyślałem zarąbiste :D
  1
 • avatar
  nevermind
  Jak to się ma do Yanosika Autostop?
  1
 • avatar
  Konto usunięte
  Nigdy bym nie wsiadł do samochodu z obcymi ludzmi! Mojej dziewczynie to nawet zabroniłbym aby jezdzila z jakimis podejrzanymi typami, bo przecież nie wiadomo czy jacyś zboczeńcy moga nie być!
  A potem się wszyscy dziwią że gwałty są na takich podejrzanych przejazdach!