Telewizory

Telewizja internetowa staje się popularniejsza od kablówki

przeczytasz w 1 min.

W Stanach Zjednoczonych telewizja internetowa jest już popularniejsza od telewizji kablowej. W Europie widzowie też zmieniają swoje preferencje.

TV monitor

W Stanach Zjednoczonych telewizja internetowa jest już popularniejsza od telewizji kablowej. W Europie widzowie też zmieniają swoje preferencje.

Wygląda na to, że telewizja kablowa i satelitarna wkrótce będą musiały ustąpić miejsca telewizji internetowej. Ludzie coraz częściej narzekają na słabą ofertę programową poszczególnych stacji TV. Problem ten rozwiązują internetowe usługi strumieniowania multimediów – pozwalają bowiem użytkownikowi oglądać dokładnie to co chce, kiedy chce i jak chce.

Po raz pierwszy w historii liczba osób korzystających z usług internetowych przekroczyła liczbę abonentów kablówki w Stanach Zjednoczonych. Różnica jest na razie minimalna (49 915 000 do 49 910 100 osób), ale większość analityków nie ma wątpliwości co do tego, że będzie ona dynamicznie rosnąć.

Co więcej, zmiany na rynku nie kończą się na dostawcach usług. Okazuje się bowiem, że w ostatnim kwartale Netflix zarobił na abonencie więcej niż HBO. Ponownie – różnica jest minimalna, ale idealnie pokazuje, w jakim kierunku zmierzają użytkownicy.

Dane z różnych krajów europejskich pokazują, że Netflix faktycznie szybko potrafi zyskać popularność. Niestety usługa ta w dalszym ciągu jest w Polsce oficjalnie niedostępna i nic nie wskazuje na to, by do końca tego roku sytuacja ta miała ulec zmianie.

Źródło: Wired, Quartz, Broadband TV News, DigitalTrends

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  7
  Bo kablówka to kupa.
  • avatar
   mpsk2
   2
   Jak nie ma materiału i są same reklamy w telewizji tradycyjnej to co się dziwić, że przegrywa.
   • avatar
    Konto usunięte
    2
    Szkoda że w Polsce lobby TV blokuje telewizję internetową, bo jak to inaczej wytłumaczyć, 30 mln kraj i nie ma ani jednej takiej (prawdziwej) platformy.
    • avatar
     dolph
     1
     Dziwne, żeby było inaczej... kto chce oglądać papkę dla idiotów w TVN czy inne M jak miłość? Odpalam YT i oglądam np: https://www.youtube.com/user/dlpofnsn123 Przynajmniej się czegoś nauczę!
     • avatar
      baca130
      1
      Jakby Netflix był dostępny w Polsce i miałbym coś lepszego niż maksymalne 10 mega neostrady to zrezygnowałbym z nc+.
      • avatar
       Balrogos
       1
       No shit Sherlock!
       • avatar
        Konto usunięte
        -1
        Weeb.tv sie klania ;)
        • avatar
         syrian
         0
         od 2 lat nie mamy kablówki, ogląda sie tylko internetowa, czasami zdarzy sie coś obejrzeć z naziemnej ale to może z raz na tydzień albo i rzadziej :)
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          Byłbym w stanie zaakceptować cenę 1 zł (z VATem) za legalne obejrzenie na życzenie (VoD) 1 odcinka serialu klasy Stargate SG-1 albo Star Treka z lektorem w full HD. To rozsądna cena i uwzględniająca nasze afrykańskie pensje w Polsce.
          • avatar
           Martines
           0
           Szkoda, że u nas telewizja internetowa praktycznie nie istniej (nie wliczając pirackiego weeb.tv). A jeśli chodzi o VOD to też jest beznadziejnie, same durne polskie seriale i kilkanaście starych i przeciętnych filmów, które powtarzają się na wszystkich serwisach.
           • avatar
            TheAstarot
            0
            W Polszy nie opłaca się otwieranie takiej telewizji...

            Większość osób ma tutaj łącze pokroju 8-10Mbps...

            Nie liczyłbym na jakieś jakościowe cuda niewidy.