Tesla Model 3 - gigantyczne zainteresowanie [AKT.]

przeczytasz w 2 min.

Przerosło nawet wyobrażenia samego Elona Muska. Chęć zakupu nowej Tesli wyraziło już ponad ćwierć miliona ludzi.

Tesla Model 3 auto

[NEWS, 03.04.2016]: Zaprezentowany ostatniego dnia marca Tesla Model 3, to niewielki, elektryczny sedan w bardzo atrakcyjnej cenie. Atrakcyjnej do tego stopnia, że liczba przedpremierowych zamówień zaskoczyła nawet samego Elona Muska i znajdującą się pod jego władaniem firmę. 

W ubiegłym roku z fabryk Tesla Motors wyjechało nieco ponad 50 tysięcy samochodów. Tymczasem klienci złożyli już ponad 253 tysiące zamówień na Model 3, którego pierwsze egzemplarze pojawić mają się na drogach już pod koniec roku 2017. 

Sam Musk ujawnił, że spodziewał się około 20-, najwyżej 30-osobowych kolejek przed salonami Tesli. Okazało się jednak, że w niektórych przypadkach do drzwi ustawiały się wężyki liczące nawet i po kilkuset ludzi. 

Jak więc Elon Musk chce zdążyć z dostarczeniem takiej liczby samochodów? Odpowiedź jest prosta, ale i niezbyt zadowalająca. Najpewniej bowiem nie zdąży. Za pośrednictwem Twittera przyznał jednak, że konieczne jest „przemyślenie raz jeszcze planowania produkcji”.

Tworzone są kolejne fabryki i w przyszłości będzie ich pewnie więcej. Niemniej to nie likwiduje problemu. Według analityków w 2017 roku swój egzemplarz otrzyma jedynie 12 tysięcy osób, aby w 2018 roku liczba ta zwiększyła się do około 77 tysięcy. 

Do końca 2019 roku po drogach jeździć ma już ponad 212 tysięcy samochodów Tesla Model 3, co wciąż oznacza mniej aut niż zamówień w chwili obecnej. Oczywiście nie każdy kto złoży zamówienie musi ostatecznie zdecydować się na zakup, niemniej można przyjąć, że co najmniej połowa dojdzie do skutku. Rezerwacja egzemplarza wymaga wpłacenia kaucji w wysokości 1000 dolarów.

Na koniec, bonus – świeżutkie szkice koncepcyjne:

Tesla Model 3 szkic

[AKTUALIZACJA, 4.04.2016]: Po trzech dniach liczba złożonych zamówień wynosi już prawie 300 tysięcy. Przy okazji Elon Musk ujawnił kilka szczegółów. 

Przede wszystkim, większość osób decyduje się na opcjonalne wyposażenie, przez co średnia cena Modelu 3 wynosi obecnie 42 tysiące dolarów (o 7 tysięcy więcej niż cena podstawowa). Okazuje się też, że kolejność zamówienia nie dla każdego okaże się taka zła – kluczowa jest również lokalizacja. Wiemy także, że w wersji podstawowej samochód będzie miał napęd na tylne koła, ale nabywcy mogą też wybrać wersję opcjonalną: z napędem na wszystkie cztery koła. 

Dowiedzieliśmy się też, że w planach jest wybudowanie kolejnej fabryki w Europie, ze względu na rosnące zapotrzebowanie. Wreszcie, wnętrze samochodu ostatecznie przybierze inne kształty – to ważna wiadomość, biorąc pod uwagę fakt, że wiele osób narzekało właśnie na ten element. Musk stwierdził, że wewnątrz poczujemy się „jak w statku kosmicznym”.

Źródło: Twitter (Elon Musk), Bloomberg, Fortune

Komentarze

29
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  MaxDamageDA
  13
  Teraz sobie wyobraźcie jakby u nas dało się takie kupić nowiutkie za 35 tysięcy złotych.
  • avatar
   raffal81
   10
   Sam bym takie chciał ;)
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    a coś na temat samego samochodu? co ciekawego i nowego względem poprzednich modeli ma do zaoferowania?
    • avatar
     aquadigger
     -8
     Dlaczego ten samochód nie ma z przodu grilla?
     • avatar
      Snack3rS7X
      0
      Chyba jest jakiś błąd bo najpierw jest mowa 12 tys, potem o 77 tys. a następnie o 212 egzemplarzach w 2019r, myślę, że zabrakło słowa - tysięcy
      • avatar
       wojciechoslaw
       0
       Jaka jest w końcu cena, bo w artykule jest napisane tylko, że cena jest atrakcyjna.
       • avatar
        EgzoPro
        0
        Ciekawe czy wraz z premierą Modelu 3, premierę odbędą również nowe zapowiadane baterie z Gigafactory 1 w Nevadzie.
        • avatar
         NanoXen
         0
         auto bardzo ciekawe, ale ten ekran w środku wygląda beznadziejnie... :/