Ciekawostki

Zejście do podziemi, czyli co się dzieje z The Boring Company Elona Muska?

przeczytasz w 1 min.

System tuneli to od kilku lat wizja Elona Muska na pozbycie się korków. Jego firma, The Boring Company, otrzymała właśnie pozwolenie na budowę sieci pod Las Vegas, jednak do śmigania Teslami w podziemiach jeszcze daleka droga.

Elon Musk, oprócz tego, że jest obecnie najbogatszym człowiekiem świata, znany jest również ze swojego wizjonerstwa i prób ułatwienia ludzkiego życia. Od 2017 roku wiadomo o jego pomyśle na zbudowanie tuneli podziemnych, które początkowo miały głównie rozwiązywać problem korków, jednak Musk doszedł do wniosku, że lepiej skupić się na pieszych i poprawić ich bezpieczeństwo. Priorytetem zatem stał się przewóz pieszych i cyklistów.

System tuneli w końcu powstanie?

The Boring Company otrzymało wczoraj zgodę lokalnych urzędników na zbudowanie sieci tuneli samochodowych. W “Vegas Loop” pasażerowie będą przewożeni w pojazdach Tesli przez sieć tuneli pod Las Vegas. Dostać będzie się można aż do 51 stacji, wśród których warto wymienić chociażby kasyna hotelowe, stadion piłkarski oraz międzynarodowe lotnisko.

Na system składać się będzie 29 mil tuneli i ponoć aż 57 000 pasażerów będzie mogło podróżować przez niego w ciągu każdej godziny.

Czy wiadomo, kiedy wielkie otwarcie?

System będzie budowany etapami. Po zakończeniu każdej stacji, będzie ona natychmiast otwierana. The Boring Company planuje wybudować od 5 do 10 stacji w ciągu pierwszych sześciu miesięcy, a następnie przyspieszyć pracę i otwierać nawet 15-20 każdego roku. Firma stawia sobie ambitny cel, aby skończyć system w ciągu trzech lat. 

Chociaż projekt przeszedł ważny kamień milowy, to jeszcze nie koniec formalności. Teraz The Boring Company będzie musiało ubiegać się o pozwolenie na użytkowanie gruntów i budowę dla każdej stacji oraz tuneli. Konieczne będzie również uzyskanie oddzielnej umowy franczyzowej, zatwierdzonej przez Las Vegas. 

Ciekawe, czy i u nas mogłoby coś takiego powstać?

Źródło: twitter.com, engadget.com

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  bbkr_pl
  6
  Obecny Vegas Loop to zwykly scam. Drammatycznie niska przepustowosc, kupa kierowcow potrzebnych do obslugi, zerowe bezpieczenstwo (tunele bez wyciagow powietrza, bez chodnikow ewakuacyjnych, tak waskie ze ledwo mozna wysiasc z samochodu). Nie rozumiem czemu chca marnowac na to wiecej kasy.
  • avatar
   youkai20
   4
   Ciasny ten tunel. Gdyby wybuchł w nim pożar, to kaplica.
   • avatar
    Pawlus
    3
    A co się stało z jego wielką wizją próżniowych kapsuł aka "hyperloop". To jednak się nie da i zamiast ulepszonych maglevów będą tesle? Ciekawe.
    • avatar
     energysnakePL
     1
     Ten asfalt kładli mu chyba nasi spece od dróg
     • avatar
      drfrank3nstein
      0
      Czemu nie walną tam zwykłego metra jak w każdym cywilizowanym mieście?