• benchmark.pl
 • Gry
 • Nowe screeny z The Witness - nietypowej gry twórcy Braid na PC i PS4
Gry

Nowe screeny z The Witness - nietypowej gry twórcy Braid na PC i PS4

przeczytasz w 1 min.

Klimat, klimat i jeszcze raz klimat.

The Witness logo

W sieci opublikowane zostały nowe screeny z The Witness – niezależnej, oryginalnej i pierwszoosobowej gry logiczno-przygodowej, nad którą czuwa Jonathan Blow, mający na swoim koncie Braid. W porównaniu do tego tytułu 2D zostało zastąpione przez 3D, jednak niezmienna została prostota i – jak zapewnia producent – niesamowity klimat. Patrząc na zdjęcia – coś w tym faktycznie musi być. 

Nowe screeny prezentują okolicę zwaną Marsh, która została rozwinięta jako jedna z ostatnich. „Dużym wyzwaniem był kolor, którego zadaniem jest sprawienie, że miejsce będzie ładnie wyglądać. Jako że jest to placówka badawcza na mokradłach z mnóstwem kolorowych basenów z glonami istniało duże ryzyko, że ostatecznie będzie to wyglądało tak, jakby eksplodował tutaj clown. Uważnie dobierając kolory i dbając o każdy szczegół udało nam się jednak, przynajmniej tak myślę, uniknąć tego i stworzyć przyjemną, kolorową powierzchnię” – opowiada Jonathan Blow.

Rozgrywka w The Witness koncentrować ma się przede wszystkim na elementach logicznych – świat gry jest niezwykły i dość nietypowy, jednak według zapewnień twórcy – nic nie jest tutaj przypadkowe. Dobre zrozumienie ukrytego znaczenia i rozwiązywanie zagadek jest jedynym sposobem na wygraną. I choć początkowo, w ubiegłym roku, Blow zapowiadał, że The Witness zapewni około 8 godzin zabawy. Teraz jednak ujawnił, że produkcja mocno się rozrosła i teraz oferuje znacznie więcej.

Wspomniane już wcześniej zdjęcia możecie zobaczyć w galerii umieszczonej poniżej:

Gra The Witness ukazać ma się już w sierpniu bieżącego roku. Początkowo dostępna będzie ekskluzywnie na konsolę PlayStation 4, jednak krótko po tej premierze, nowe dzieło Blowa trafić ma też na komputery osobiste oraz urządzenia mobilne z systemem iOS. Warto w tym miejscu dodać, że oficjalnie potwierdzono obsługę technologii Oculus Rift.

Źródło: CVG, Pressakey

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  1
  Braid był genialny, będę miał na to oko :)
  • avatar
   Alron
   1
   W tytule jest błąd.
   • avatar
    Antiax
    -7
    Ciekawe czy uciągnie 60FPS/1080P :D
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Gra wydaje się ciekawa :D